Lietuvoje

2016.07.07 15:03

Nemune nuskendusios baržos kapitonas buvo neblaivus: gresia kalėjimas

15min.lt2016.07.07 15:03

Trečiadienį popiet Kaune įvyko tragedija, kai nuskendo iš Nevėžio išplaukusi barža. Nelaimės metu žuvo viena iš vienuolikos keleivių. Baržos kapitonas buvo nedelsiant sulaikytas, tačiau tik ketvirtadienį policijos pareigūnai patvirtino, kad valtį jis valdė būdamas neblaivus. 15min žiniomis, barža taip pat buvo neregistruota ir be kitų reikalingų dokumentų.

Kaip anksčiau pranešė 15min, apie 16 val. netoli Raudondvario, Šilelio kaime, Nemune apsivertė motorinė valtis, kuria iš viso plaukė 12 žmonių. Tarp jų – trys vaikai. Valčiai apvirtus, trys suaugusieji patys išplaukė į krantą. Jie taip pat ištraukė skendusią moterį, jai buvo pradėtas gaivinimas.

16.36 val. medikai konstatavo skendusios D. S. (1970 m.) mirtį. Kiti barža plaukę asmenys su mažamečiais vaikais laukė pagalbos upės santakos iškyšulyje. Priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų savo valtimis ir gyventojai su motorine valtimi padėjo visus žmones iškelti į krantą. Bent 2 žmonių gelbėtojai nelaimės įkarštyje nerado. Vis dėlto vėliau konstatuota, kad dingusiųjų nėra.

Kaip praneša policija, nelaimės metu baržos kapitonas buvo neblaivus. Po incidento jam nustatytas lengvas 0,72 prom. girtumas. Prokuratūroje pradėtas tyrimas dėl nelaimės.

Valtį vairavęs 47 metų amžiaus jos savininkas – sulaikytas. 15min žiniomis, barža yra neregistruota ir be dokumentų. Baržos kapitonui pareikšti įtarimai dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Už tai gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Pareigūnų duomenimis, laisvalaikį Nemune šią šventinę popietę leido kelios šeimos. Baržos ekipažą plukdė jos kapitonas. Kodėl valtis apsivertė, dar tiriama.