Lietuvoje

2021.05.27 16:28

Su Šiaulių medikais kalbėjęsis Nausėda: gavau aiškų signalą, kad mobingas tęsiasi toliau

atnaujinta 16.33
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.05.27 16:28

Su Respublikinės Šiaulių ligoninės medikais bendravęs prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad vien vadovo pakeitimu šios įstaigos problemos neišsispręs, o iš ligoninės personalo jis sakė išgirdęs, kad mobingas tęsiasi toliau.

Daugiau nei prieš dvi savaites buvo pranešta apie tai, kad Šiauliuose nusižudė jauna medikė, o jos mirtis siejama su darbovietėje galimai patirtu mobingu.

Ketvirtadienį prezidentas G. Nausėda sakė turėjęs progą susitikti su Respublikinės Šiaulių ligoninės medikais. Po susitikimo šalies vadovas kalbėjo, kad reikia imtis visų būtinų veiksmų, kad tokios nelaimės nepasikartotų.

Nausėda po apsilankymo Šiaulių ligoninėje medikų prašė netylėti: priešingu atveju mobingas niekur nepasitrauks

„Man buvo svarbu išreikšti užuojautą dėl to, kas įvyko. Bet dabar turime žiūrėti į priekį ir daryti viską, kad tai nepasikartotų. Negalėčiau pasakyti, kad sprendimas, kuris paskelbtas, tai yra pakeisti ligoninės vadovą, kad tuo viskas išsispręs.

Gavau aiškų signalą, kad mobingas tęsiasi toliau, kad reikia atkreipti dėmesį į visus žmones, kurie vienaip ar kitaip buvo įsitraukę į šią mobingo istoriją“, – sakė G. Nausėda.

Anot prezidento, jei kyla bent menkiausi įtarimai dėl įstaigoje vykdomo mobingo, reikėtų pagalvoti apie tai, kad bent jau laikinai, kol atliekamas tyrimas, su tuo susiję žmonės būtų nušalinti ir juos pakeistų pareigoms tinkantys žmonės.

„Labai prašau tiek Šiaulių ligoninės darbuotojų, tiek visų mūsų švietimo, ugdymo, sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų – netylėkite. Jei egzistuoja problemos, jūs privalote apie jas kalbėti, nes priešingu atveju nepavyks surinkti įrodymų ir tie, kaltieji, toliau tyčiosis iš silpnesniųjų ir mobingas niekur nepasitrauks. Netylėkite, o mes pasistengsime padėti“, – kalbėjo šalies vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.