Lietuvoje

2016.07.07 11:34

Valstybės dieną Alytaus dangų skrodė aitvarai

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.07.07 11:34

Valstybės dieną Alytaus dailininkai minėjo drauge su svečiais iš kaimyninių miestų ir Baltarusijos: tapė ant aitvarų ir leido juos į padangę.

Dvi dešimtys menininkų  iš Alytaus, Kauno, Prienų, Druskininkų ir Gardino tapyti ant aitvarų mokė ir šventės svečius.

„Aitvarai ir menininkai turi kažką bendro. Jie yra su polėkiu, jie yra svajotojai. Tikėsimės, kad ir mūsų valstybė bus su polėkiu, su svajone“, – sakė aitvarų šventės organizatorė Diana Černiauskienė.

Dailininkai sako, kad tapyti ant aitvarų sudėtingiau nei ant drobės – jie turi būti išraiškingesni ir spalvingesni.  

„Kurdamas aitvarą jame pavaizdavau balandį, kuris man yra tari miesto simbolis. Alytus man asocijuojasi su vaikyste ir balandžių lesinimu“, – sakė dailininkas Valentinas Butanavičius.

Kai tapiau, vis galvojau, kas mus jungia? Mes gyvename prie Nemuno, po viena saule.I r dar vaivorykštė virš Nemuno. Tą ir nutapiau“, – sakė menininkė iš Gardino Žana Sidarovič.

Šventėje nutapyti aitvarai rudenį bus demonstruojami miesto parodų salėse.

Populiariausi

Istorijos egzaminas

Lietuvoje

2020.07.07 12:46

Užduotis apie Landsbergį ir Brazauską įveikę abiturientai: per istorijos egzaminą reikėjo tiesiog pagalvoti istorikas: nuotolinis mokymas atskleidė brandos stygių; atnaujinta 13.18

14
Nijolė Bražėnaitė ir Juozas Lukša-Daumantas

Lietuvoje

2020.07.07 14:48

Žydų bendruomenė abejoja sprendimu skelbti 2021-uosius Lukšos-Daumanto metais politikai teigia, kad kreipimesi trūksta istorinių faktų

5