Lietuvoje

2016.07.06 13:37

Norvegiją pasiekusio Klaipėdos universiteto burlaivio įgulai – nemalonumai dėl alkoholio ir cigarečių

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2016.07.06 13:37

Prieš kelias dienas Tonsbergo prieplauką Norvegijoje pasiekusiame Klaipėdos universiteto burlaivyje „Brabander“ muitininkai rado alkoholio ir cigarečių, kuriuos pripažino kontrabanda. Burlaivio kapitonas Valdemaras Vizbaras 15min teigė, kad tai – nesusipratimas, nes įgula nežinojo, kad turi šį krovinį deklaruoti.

Liepos 3 dieną Tonsbergo prieplauką pasiekęs laivas buvo sutiktas labai iškilmingai. Įgulą pasitiko Lietuvos ambasados Norvegijoje kolektyvas, šioje šalyje gyvenantys lietuviai, dainavo choras „Marios“.

Gausus būrys laivą pasitikusių lietuvių džiaugėsi, kad aplankė laivą, kuris vykdo labai gražią misiją – supažindina pasaulį su Lietuva, kaip jūrine valstybe. Ambasadorė burlaivio kapitonui palinkėjo palankaus vėjo ir svetingų uostų. Tačiau burlaivio „Brabander“ ekspedicijos atvykimą aptemdė nemalonumai su muitininkais. Apie tai, kad burlaivyje rasti esą dideli kiekiai alkoholio ir cigarečių, parašė ir vietos laikraštis.

Tačiau šis incidentas burlaivio kapitonui V. Vizbarui nuotaikos nesugadino. Jis 15min teigė, kad tai – viso labo nesusipratimas: „Atėjo muitininkai ir pareiškė, kad mes turėjome deklaruoti. O iki tol nereikėdavo deklaruoti cigarečių ir viso kito. “ Pasak kapitono, muitininkai kontrabanda pripažino 400 cigarečių ir 40 ar 50 skardinių alaus.

„Štai jums ir visa kontrabanda“, – juokėsi jis. V. Vizbaras paaiškino, kad vienas įgulos narys rūko, todėl buvo pasiėmęs atsargų, o rastas alkoholis buvo skirtas dovanoms.

„Ne asmeniniai tai buvo, o reprezentaciniai resursai. Kadangi mes stojame uostuose, buvo įdėta visokių suvenyrinių gėrimų. Ir viename uoste lietuvių bendruomenę sutinki, ir kitame, ir Islandijoje mums reikės. Ir vežiesi tų resursų“, – teigė jis. Kapitonui buvo skirta bauda, tačiau kokio dydžio – jis atskleisti nepanoro. „Susimokėjau ir štai jums visas reikalas. Ne tokia didelė, kad labai verkčiau“, – kvatojo V. Vizbaras.

Burlaivis „Brabander“ Klaipėdos uostą paliko birželio 25 dieną, o apiplaukęs Islandiją į gimtąjį uostą planuoja grįžti rugsėjo 10 dieną. Plačiau apie „Brabander“ kelionę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.