Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.05 14:59

Skundžiama nutartis neišduoti kazachstaniečio S. Šalabajevo

LRT.lt 2016.07.05 14:59

Generalinė prokuratūra pateikė skundą Lietuvos apeliaciniam teismui dėl Vilniaus apygardos teismo šių metų birželio 28 d. nutarties, kuria buvo atsisakyta išduoti Kazachstano Respublikos pilietį Syrymą Šalabajevą baudžiamajam persekiojimui vykdyti Kazachstano Respublikai ir Ukrainai.

Toks sprendimas priimtas išnagrinėjus teismo nutartyje nurodytus motyvus, kuriais grindžiamas atsisakymas išduoti nurodytą asmenį, rašoma pranešime spaudai.   

Generalinės prokuratūros manymu, teismas minėtoje nutartyje netinkamai aiškino tarptautinių teisės aktų, reglamentuojančių išdavimo (ekstradicijos) klausimus, nuostatas, netinkamai taikė ratifikuotas tarptautines sutartis bei nacionalinės teisės aktų normas, todėl ši nutartis turėtų būti panaikinta.

Po to, kai S. Šalabajevą Lietuvoje buvo sulaikytas pernai liepą Generalinėje prokuratūroje buvo gauti dviejų užsienio valstybių – Kazachstano Respublikos ir Ukrainos – teisinės pagalbos prašymai dėl šio asmens išdavimo (ekstradicijos) baudžiamajam persekiojimui.

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra, išnagrinėjusi šiuos prašymus ir remdamasi Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis bei nacionaliniais teisės aktais, kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su pareiškimu dėl šio asmens išdavimo (ekstradicijos) Kazachstano Respublikai ir Ukrainai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi