Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.05 11:07

Prezidentės patarėja: šalies vadovės sprendimą dėl DK lėmė ne viešoji nuomonė

ELTA 2016.07.05 11:07

Siūlyti taisyti Seime priimtą Darbo kodeksą prezidentę Dalią Grybauskaitę paskatino dokumento turinys, o ne neigiama dalies visuomenės viešoji nuomonė, teigia šalies vadovės vyriausioji patarėja ekonominės ir socialinės politikos klausimais Lina Antanavičienė.

Pirmadienį prezidentė pranešė nepasirašysianti naujo Darbo kodekso ir pasiūlė apsvarstyti 22 dokumento pataisas, netrukus po to Premjeras pareiškė, kad šalies vadovei poveikį padarė profesinių sąjungų ir „keliasdešimties protestuotojų“ nuomonė.

„Prezidentė tikrai nepasidavė tai grupei, kuri stovėjo prie vyriausybės (...). Aš manau, kad yra labai neatsakinga teigti, kad kažkokia viena grupė, mitinguojanti vienur ar kitur, padarė poveikį prezidentei“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė L. Antanavičienė.

Prezidentės patarėjos teigimu, visuomenei turėjo būti daugiau aiškinama apie svarstomą Darbo kodeksą ir atskirų dokumento nuostatų pasekmes ir tą turėjo daryti visos pusės, įsitraukusios į derybas. 

„Darbuotojų atstovai, darbdavių atstovai ir vyriausybė turėjo daryti daugiau, kad žmonės iš tikrųjų suprastų, kad nebūtų kalbama tik kodiniais žodžiais“, – sakė L. Antanavičienė.

„Pasakyti, kad žmogus nesupranta ir tai yra jo bėda, – tai ne jo bėda, tai mūsų bėda. Mes neišaiškinome, atitinkamos institucijos, kurios už tai buvo atsakingos“, – pridūrė šalies vadovės patarėja.

Seimas yra pasirengęs jau kitą savaitę rinktis į neeilinę sesiją ir svarstyti, kaip elgtis su prezidentės pataisomis. Apie D. Grybauskaitės veto parlamentarus oficialiai turi informuoti Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, kuri antradienį sugrįžta į Lietuvą po darbo vizito JAV.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi