Lietuvoje

2016.07.04 16:32

Karštis Lietuvoje kitoks nei Turkijoje: specialistų rekomendacijos

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.07.04 16:32

Ekspertai sako, kad karštis Lietuvoje, ir tarkime, Turkijoje, Egipte, labai skiriasi, todėl ir patarimai, kaip elgtis per tropinius karščius, skirtingose pasaulio šalyse skiriasi.

„Karštis kiekvienoje šalyje yra reglamentuojamas skirtingai. Pagal Lietuvos įstatymus yra du apibrėžimai – karštis ir kaitra. Karštis yra apibrėžiamas kaip pavojingas reiškinys, kuomet aplinkos oro temperatūra būna 30 laipsnių arba aukštesnė ir trunka nuo vienos iki dviejų dienų. Tuo tarpu kaitros trukmė yra ilgesnė, tai yra trys ir daugiau dienų, bet temperatūra yra tokia pati – 30 laipsnių ir aukštesnė“, – aiškina Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistė Dovilė Adamonytė.

Tačiau karštis kitose pasaulio šalyse yra apibūdinamas kitaip – trunka ilgiau nei reglamentuojama pas mus.

Specialistė atkreipia dėmesį, kad vyresnio amžiaus asmenys, sirgę arba sergantys lėtinėmis ligomis, vaikai, nėščiosios, miestiečiai, gyvenantys aukščiausiuose dangoraižių aukštuose, asocialūs asmenys yra tos grupės asmenų, kurios labiau rizikuoja patirti neigiamus kaitros padarinius.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistė ragina per karščius vengti saldžiųjų gazuotų gėrimų, sunkiai virškinamo maisto.

O kokias rekomendacijas specialistai pateikia atostogaujantiems užsienyje – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.