Lietuvoje

2016.07.04 12:12

Ministrų kabinetas siūlo suvienodinti socialines garantijas pabėgėliams

BNS2016.07.04 12:12

Ministrų kabinetas pirmadienį pasiūlė apsvarstyti galimybę suvienodinti socialines garantijas asmenims, gavusiems ir pabėgėlio, ir laikinosios apsaugos statusą.

Pasiūlymai pateikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, BNS sakė vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus.

„Siūlome Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pasvarstyti galimybę pakeisti teisės aktus taip, kad socialinės paramos dydis nepriklausytų nuo jiems suteiktos apsaugos statuso“, – teigė jis.

Pasak R. Vaitkaus, šiuo metu Lietuvoje integracijos procesą praėjusiems pabėgėliams nevienodai taikomos išmokos mirties atveju, taip pat išmokos vaikams ar neįgaliesiems.

Vyriausybės atstovas sakė, jog šiuo metu pabėgėlio statusą turintiems imigrantams šios pašalpos yra mokamos, o turintiems laikinosios apsaugos statusą – ne.

Asmeniui gavus papildomos apsaugos statusą, jam suteikiamas laikinas dvejų metų leidimas gyventi Lietuvoje su galimybe vėliau pratęsti šį terminą. Su pabėgėlio statusu asmeniui yra suteikiamas leidimas nuolat gyventi šalyje.

Lietuva per dvejus metus nuo pernai rugsėjo mėnesio yra įsipareigojusi priimti 1105 pabėgėlius pagal Europos Sąjungos (ES) perkėlimo programą. Iki šiol į Lietuvą buvo perkelti 39 asmenys, daugiausiai sirai ir irakiečiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.