Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.03 19:20

J. Olekas: Savanorių sporto žaidynės – valios ginti valstybę išraiška

LRT.lt 2016.07.03 19:20

Liepos 2–3 dienomis Prienų rajone, Vazgaikiemyje, Harmonizacijos parke vyko XXVI Savanorių sporto žaidynės, rašoma pranešime spaudai. Iš visoje Lietuvoje dislokuotų Krašto apsaugos savanorių pajėgų padalinių susirinkę kariai savanoriai kovojo šaudymo, multisporto, karinio biatlono, granatų svaidymo, savanorių galiūnų, moterų ir karinės penkiakovės, virvės traukimo ir krepšinio rungtyse. Iš viso varžybose buvo garbingai iškovota 40 medalių komplektų.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas uždarymo ceremonijoje pabrėžė, jog šios žaidynės yra karių savanorių valios ginti savo valstybę išraiška: „Matote aplink nerimstantį Rytų kaimyną ir Jūsų valia bei pasiryžimas, fizinės ir dvasinės jėgos pademonstravimas, yra geriausias ginklas parodyti, kad lietuviai - kariai savanoriai yra pasirengę ir, reikalui esant, apgins savo valstybę.“

Susumavus varžybų rezultatus, nugalėtojais komandinėje įskaitoje tapo Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių komanda. Antrąją vietą iškovojo Vyčio apygardos 5-oji rinktinė, trečiąją – Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai.

Sveikindamas nugalėtojus Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pabrėžė, kad karių savanorių sportinis ir karinis pasirengimas yra pavyzdys kitiems kariams ir sąjungininkams, kurie atvyksta ir yra pasirengę kartu su mumis ginti mūsų laisvę, nepriklausomybę, vertybes.

„Sveikinu ir džiaugiuosi, kad esate, kad rodote pavyzdį, kad čia, varžybose, jūs ir jūsų šeimos nariai, artimieji, dar maži vaikai – jie yra mūsų ateities savanoriai,“ – sakė ministras.

Tradicinėse Savanorių sporto žaidynės šiemet dalyvavo Estijos ir Latvijos Savanorių pajėgų komandos, kurios iškovojo sidabro ir bronzos medalius savanorių galiūnų, karinės penkiakovės, biatlono ir krepšinio rungtyse. KASP vadas plk. Arturas Jasinskas dėkojo sąjungininkams už dalyvavimą žaidynėse ir sveikino kaimyninių šalių komandas, iškovojusias prizines vietas: „Svarbu, kad visų trijų šalių kariai kovojo drauge, degė bendra kovos dėl pergalės dvasia ir jūs, mūsų kaimynai, taip pat grįžtate namo su medaliais.“

Savanorių sporto žaidynės skatina karių fizinį pasirengimą ir sportinę veiklą, atsakomybę ir pasididžiavimą savąja rinktine, o kartu ir visomis pajėgomis. Tradiciškai kasmet žaidynes organizuoja vis kita rinktinė, jos vyksta skirtingose Lietuvos vietose. Šiemet varžybų šeimininkai buvo Dariaus ir Girėno apygardos 2–oji rinktinė, kuri uždarymo ceremonijoje žaidynių vėliavą perdavė Žemaičių apygardos 3-iajai rinktinei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi