Naujienų srautas

Lietuvoje2013.03.22 14:26

R. J. Dagys: Lietuvai brukama konvencija, įteisinanti naują lyties sampratą

ELTA 2013.03.22 14:26

Seimo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) frakcijos narys, Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės pavaduotojas Rimantas Jonas Dagys žada imtis visų įmanomų priemonių, kad jo, nuomone, žalinga Europos Tarybos konvencija „Dėl smurto prieš moteris ir šeiminio smurto prevencijos bei kovos su juo“ nebūtų pasirašyta ir ratifikuota.

Seimo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) frakcijos narys, Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės pavaduotojas Rimantas Jonas Dagys žada imtis visų įmanomų priemonių, kad jo, nuomone, žalinga Europos Tarybos konvencija „Dėl smurto prieš moteris ir šeiminio smurto prevencijos bei kovos su juo“ nebūtų pasirašyta ir ratifikuota.

„Praėjusi Vyriausybė atsisakė pasirašyti šią konvenciją, nors joje buvo įvairios, ir liberaliosios, pakraipos atstovų. Seimo nariai imsis visų įmanomų priemonių, kad tokia žalinga konvencija nebūtų pasirašyta. O tiems, kurie siekia jos ratifikavimo, pirmiausia norėčiau pasiūlyti įsiklausyti į mūsų bendruomenės ir tėvų balsą, o ne primesti visiems su sveiku protu prasilenkiantį tam tikrų organizacijų supratimą, kas yra vyras ir moteris“, – penktadienį spaudos konferencijoje Seime sakė R. J. Dagys.

Jo teigimu, niekas negalėtų prieštarauti smurtui artimoje aplinkoje, tačiau labiausiai piktina, kad prisidengiant tokiais gražiais šūkiais mėginama įsiūlyti idėjas, kurios nieko bendro neturi nei su kova prieš smurtą, nei su moterų teisių gynimu.

Pasak R. J. Dagio, įgyvendinant konvencijos reikalavimus nebus galima atsižvelgti nei į tradicijas, nei į kultūrinius ypatumus.

„Tai galima traktuoti kaip pasikėsinimą į žmogaus teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti bei į minties ir tikėjimo laisvę. Lietuvos valstybingumo istorijoje gausu įrodymų, jog esminių žmogaus laisvių atsisakančioje valstybėje prarandama ir pati demokratija. Kitaip sakant, minėtą konvenciją galima vertinti ne tik kaip represijos įrankį, nukreiptą prieš žmogaus įsitikinimus, bet ir kaip valstybės nusigręžimo nuo demokratijos ir žengimo totalitarinės santvarkos link prielaidą“,– sakė parlamentaras.

Pasak Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos pirmininko Tomo Šalkausko, Lietuvai svarbus, o pastaruoju metu – ypač aktualizuotas smurto klausimas. Šiame kontekste konvencijos priešininkai tarsi atsiduria keistoje situacijoje, kad kalba prieš šio dokumento pasirašymą.

„Nesijaučiame dėl to nepatogiai, nes matome didžiules grėsmes, ateinančias su „gender“ ideologija, kuria grindžiama ši konvencija. Todėl raginame neinicijuoti šio Europos Tarybos dokumento pasirašymo ir ratifikavimo. Tai būtų pirmasis tarptautinis įsipareigojimas apibrėžti lytį („gender“) kaip socialiai suformuotą. Būtų įtvirtinama nauja diskriminacijos forma dėl lyties tapatumo ir kartu įteisinamas transseksualumas bei transgenderizmas. Dėl to transseksualumas, kuris iki šiol klasifikuojamas psichikos sutrikimų kategorijoje, būtų prilyginamas normaliai būsenai. Minėtieji apibrėžimai nepagrįsti mokslu, remiasi XX a. pastaraisiais dešimtmečiais suklestėjusia „genderizmo“ ideologija ir jos esminiu teiginiu, jog lytis nėra nulemta biologiškai, bet priklauso vien nuo socialinės aplinkos. Ratifikuodama konvenciją Lietuva įsipareigotų diegti „nediskriminavimo dėl lyties tapatumo“ ideologiją švietimo įstaigose, taip pat ir vaikų darželiuose. Tokios programos kaip „Gender Loops“ arba „Diena, kai Frederikas buvo Frida“ taptų privalomos visiems darželinukams“, – nuogąstavo asociacijos pirmininkas.

Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos tarybos narės Indrė Gajdosikienė mano, kad pasirašius šią konvenciją būtų atvertos durys vaikų psichologinės ir socialinės raidos žalojimui.

„Norime atkreipti dėmesį, jog draudžiama šią konvenciją pasirašyti su išlygomis, atsisakant gender ideologiją įteisinančių straipsnių“, – sakė ji spaudos konferencijoje.

Pasak Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos tarybos narės Linos Danusevičienės, imperatyviai įtraukiant švietimo sistemą platinti genderizmo ideologiją, tėvai netenka teisės spręsti, kokias kultūrines vertybes įdiegti savo vaikams.

Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos atstovų teigimu, tokia pastanga vertintina kaip grubus kišimasis į šalies savarankiškumą ir jos kultūros bei vertybių negerbimas. Jų nuomone, pasirašius konvenciją Lietuvos vaikų tėvai netektų teisės mokyti savo atžalas, kad yra dvi, o ne šešios arba, kaip pastaruoju metu teigiama Australijoje, net 23 lytys. Tėvų atstovai piktinosi, kad tarsi bandoma įsiūlyti kitas lytis, kurias visi turės prievarta propaguoti visuomenėje.

Jų duomenimis, net 18 Europos šalių neskuba pasirašyti konvencijos ir Lietuva yra tarp tokių valstybių kaip Šveicarija, Danija, Airija, Estija, Latvija, Vengrija ir kt. Beje, šis dokumentas nėra privalomas visoms ES valstybėms–narėms.

„Nepritardami šiai konvencijai, sutinkame, kad smurtas ir nepagarba žmogaus orumui yra ypač opi Lietuvos problema, kurios, akivaizdu, vien teisiniais būdais neišspręsime. Siūlome ugdyti jaunimo gebėjimą suprasti kitos lyties unikalumą ir bendrauti skleidžiant skirtingų lyčių asmenų papildomumo bei tarpusavio praturtinimo atmosferą. Tai yra vienintelė reali psichologinio bei fizinio smurto prevencija“, – sakė T. Šalkauskas.

Spaudos konferencijoje buvo atkreiptas dėmesys, kad Lietuvoje veikia Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Todėl, jos dalyvių nuomone, reikėtų sutelkti visų institucijų galias aiškinantis, kokios yra šio įstatymo ir jo įgyvendinimo spragos, kad smurto artimoje aplinkoje realiai mažėtų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Eugenijus Valatka
15
2023.06.06 17:51

LRT tarybai vėl nepavyko išrinkti generalinio direktoriaus

atnaujinta 18.09
15