captcha

Jūsų klausimas priimtas

J. Olekas Švedijoje dalyvaus Baltijos šalių nepriklausomybės 25-mečio minėjimo renginyje

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas liepos 3-4 dienomis lankysis Visbyje, Gotlando saloje (Švedija), ir dalyvaus „Almedalen“ dienose, skirtose Baltijos šalių nepriklausomybės 25-mečiui paminėti.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Švedija pripažino nepriklausomą Lietuvą 1991 m. rugpjūčio 27 d.

Pasak Krašto apsaugos ministerijos, renginyje Švedijos ir Baltijos šalių politikai, ekonomistai, žurnalistai, nevyriausybinių organizacijų atstovai diskutuos apie Švedijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimą per pastaruosius 25 metus, aptars dabartinius gynybos, ekonominio ir energetinio saugumo iššūkius.

„Almedalen“ savaitė – vidurvasarį jau 48 metus iš eilės vykstantis Švedijos politikų diskusijų forumas. Kasmet čia vyksta didelė gausa renginių – seminarų, diskusijų, politinių debatų ir kalbų aktualiais socialiniais klausimais. „Almedalen“ savaitės metu įvairių partijų politikai taip pat atvirai bendrauja su žurnalistais ir lobistais.

Vizito metu ministras J. Olekas apsilankys Kathamragardeno dvare, kur prieš 27 metus buvo pasirašytas Gotlando komunikatas.

1989 m. rugpjūčio 6 d. Gotlando saloje kartu su Lietuvos ir išeivijos atstovais prof. Vytautas Landsbergis pasirašė Gotlando komunikatą, kuriame teigiama, kad „Visų pasaulio lietuvių gyvybinis tikslas yra nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimas“. Šis komunikatas padėjo pagrindus Lietuvos nepriklausomybės paskelbimui 1990 m. kovo 11 d. (po 8 mėnesių). Pirmą kartą įvairių politinių jėgų atstovai – Lietuvos ir išeivijos – vieningai pareiškė nuomonę dėl pasaulio lietuvių ryžto siekti nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo.

Ministras J. Olekas taip pat padės gėlių prie žymaus Lietuvos išeivijos veikėjo Jono Pajaujo namų. J. Pajaujis 1944 m. buvo suimtas ir įkalintas Štuthofo koncentracijos stovykloje. Po karo apsigyveno Švedijoje. Aktyviai dalyvavo visuomeniniame Švedijos lietuvių gyvenime, vadovavo Švedijos lietuvių bendruomenei, buvo „Pragiedrulių“, 1947-1948 m. Švedijoje leisto periodinio leidinio, redakcijos narys

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...