Lietuvoje

2016.07.02 12:44

Prognozuoja itin permainingus orus

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.07.02 12:44

Savaitgalį, o ypač sekmadienį, orai bus neramūs, LRT RADIJUI sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas. Anot jo, prognozuojama itin permaininga temperatūra. Be to, sekmadienį visoje šalyje siaus lietūs ir vėjai.

Anot sinoptiko, naktis iš penktadienio į šeštadienį buvo šilta – laikėsi 14–19 laipsnių temperatūra. Šilčiausia buvo prie jūros, kur temperatūra buvo artima 20 laipsnių šilumos.

„Žymesnio lietaus nebuvo, tačiau naktį kai kur pakibo rūkai. Saulei patekėjus jie išsisklaidė. Šeštadienį mūsų laukia labai šilti orai. Aukščiausia temperatūra antroje dienos pusėje pasieks 26–31 laipsnį karščio. Debesų bus nemažai, ypač šalies vakariniuose rajonuose“, – sako V. Sakalauskas.

Jo teigimu, šeštadienį daugelyje rajonų trumpai palis, kai kur griaudės perkūnija. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių vėjas, tačiau, perspėja sinoptikas, žaibuojant kai kur jo gūsiai pasieks ir 14 m/s.

„Sekmadienį orai bus labai neramūs, nes iš vakarų Europos prie Lietuvos artėja šaltasis atmosferos frontas, kuris atneša labai permainingus, nepastovius orus. Naktį vakariniuose rajonuose, o rytą turbūt jau ir rytiniuose kai kur pasirodys trumpi lietūs. Tiek naktį, tiek dieną vietomis reikia tikėtis ir smarkių liūčių“, – sako V. Sakalauskas.

Jis priduria, kad reikėtų tikėtis ir škvalo. Sekmadienį vėjo gūsiai jau sieks 15–20 m/s ir vėjas bus labai nepastovus – naktį iš šeštadienio į sekmadienį jis pūs iš pietų, pietvakarių, o dieną  pereis į vakarų, šiaurės vakarų.

„Temperatūra irgi labai „marga“. Naktis bus labai tvanki, šilta – temperatūra sieks 15–20 laipsnių šilumos, o sekmadienio dieną daugelyje vietovių beliks vos 17–22 laipsniai šilumos. Rytiniame šalies pakraštyje dar iki vidurdienio laikysis 23–27 laipsnių šiluma, tačiau antroje dienos pusėje ir ši šiluma pasitrauks į žemyno gilumą“, – tvirtina sinoptikas.

Lietūs ir naktį, ir dieną prognozuojami daugelyje vietovių. Naktį, V. Sakalausko teigimu, smarkesnės liūtys atkeliaus į vakarinius, centrinius, o dieną jos pasitrauks į rytinius rajonus. „Pirmadienio naktį lietus dar užsiliks šalies rytiniuose rajonuose, bet po truputėlį trauksis. Pirmadienio dieną palis tik kai kur“, – akcentuoja sinoptikas.

Dėl liūčių pirmadienio naktį daugelyje rajonų prognozuojama 9–14 laipsnių šiluma. Šilčiau bus tik pajūryje, kurį naktį šildys jūra ir Kuršių marios. Ten temperatūra sieks 15–17 laipsnių šilumos. Pirmadienio dieną, pasak V. Sakalausko, taip pat teks tenkintis jau tik 18–22 laipsniais šilumos, tačiau savaitės pradžioje lietaus bus mažiau.