Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.02 11:25

Liberalų sąjūdis rinks rinkimų sąrašo lyderį

BNS 2016.07.02 11:25

Opozicinis Liberalų sąjūdis (LLS) šeštadienį Molėtų rajone renkasi į tarybos posėdį, kuriame rinks rinkimų sąrašo lyderį, reitinguos patį sąrašą.

LLS vadovo Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus sako, kad Seimo rinkimų sąrašas bus vertas pasitikėjimo.

„Po galimų nedidelių korekcijų, kurias sąrašo lyderis kartu su partijos pirmininku gali padaryti, ves Liberalų sąjūdį į Seimo rinkimus, kurie, manau, bus sėkmingi. Mano supratimu, LLS [į rinkimus – LRT.lt] eina ir gana atsinaujinęs, atsijauninęs, įgavęs naujų jėgų, ir kartu turi tų žmonių, kurie parodė, kad gali gerai atstovauti rinkėjų interesams. Manau, kad sąrašas tikrai vertas pasitikėjimo, Lietuvos žmonėms bus atstovaujama tinkamai“, – LRT RADIJUI tvirtino R. Šimašius.

Anot Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnio Eugenijaus Gentvilo posėdyje bus vykdomi du balsavimai: „Valdyboje buvo nutarta, kad iš pradžių renkamas sąrašo lyderis iš visų norinčių, tai bus vienas balsavimas, o tada iš visų likusių kandidatų reitinguojama nuo antros iki paskutinės vietos. Kandidatuosiu į sąrašo lyderius, bet norėčiau rimtos konkurencijos, kaip suvažiavime, pradedu kalbinti kolegas kandidatuoti“, – BNS sakė E. Gentvilas.

Pasak E.Gentvilo, po reitingavimo sąrašo lyderis su partijos pirmininku sostinės meru Remigijumi Šimašiumi dar turės teisę perskirstyti 10 proc. balsų, jei manys, jog to reikia. Taip pat planuojama patvirtinti vienmandatininkus keliose oficialiai jų dar neturinčiose apygardose.

Partija praneša, kad norą dalyvauti Seimo rinkimuose Liberalų sąjūdžio sąraše yra pareiškę apie 190 partijos narių ir nepartinių kandidatų. Tarp nepartinių kandidatų yra olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas, žurnalistai Romas Sadauskas-Kvietkevičius ir Gintaras Vaičekauskas, Seimo narė Jolita Vaickienė.

Prieš išrenkant Seimo rinkimų sąrašo lyderį ir reitinguojant kandidatų į Seimą sąrašą, partijos taryba patvirtins Liberalų sąjūdžio rinkimų programą.

Antra populiariausia partija pastaraisiais mėnesiais buvęs opozicinis Liberalų sąjūdis smarkiai smuko reitingų lentelėse dėl kyšininkavimo skandalo, kuomet ilgametis lyderis Eligijus Masiulis sulaukė teisėsaugos įtarimų paėmus 106 tūkst eurų kyšį iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio.

Po to, kai E. Masiuliui buvo pateikti įtarimai dėl kyšio ėmimo, partijos reitingai smuko daugiau nei dvigubai. Politologai mano, kad partija į Seimą  gali ir nepatekti.

Jei balandį liberalams savo balsą žadėjo apie 15 proc. gyventojų, po gegužę kilusio kyšininkavimo skandalo paskutinės darytos visuomenės nuomonės tyrimų apklausos rodo, kad už Liberalų sąjūdį balsuotų  maždaug 3-6 proc. apklaustųjų.

Šiuo metu Liberalų sąjūdis turi 12 atstovų frakciją Seime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi