Lietuvoje

2021.05.21 10:26

Teismui perduota iš Pravieniškių pabėgusių asmenų byla

BNS2021.05.21 10:26

Kauno apygardos prokuratūra penktadienį pranešė kartu su Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos pareigūnais baigusi ikiteisminį tyrimą dėl dviejų nuteistųjų pabėgimo iš Pravieniškių pataisos namų.

Medžiaga su pareiškimu dėl bylos nagrinėjimo pagreitinto proceso tvarka perduota Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmams.

Praėjusį penktadienį, gegužės 14 dieną, du 24-erių ir 46-erių nuteistieji pabėgo iš Pravieniškių pataisos namų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad nuteistieji iš pataisos namų bendrabučio patalpos pasišalino metaliniu pjūklu išpjovę lango grotas ir perlipę per įstaigos tvorą.

Jaunesnysis nuteistasis buvo surastas pareigūnų jau kitą dieną Kaune, o vyresnis bėglys dar po dienos Pakruojo rajone.

„Bendromis Lietuvos pareigūnų pastangomis pavojingi bėgliai buvo sulaikyti itin greitai ir tai dar kartą įrodo, kad Lietuvos gyventojai yra visiškai saugūs – šalies teisėsaugos institucijos bendradarbiaudamos veikia koordinuotai, tiksliai, greitai,“ – teigia tyrimui vadovavusi Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

Vyrai iš karto po sulaikymo grąžinti į Pravieniškių pataisos namus atlikti jiems anksčiau skirtų ir neatliktų laisvės atėmimo bausmių.

Abu nuteistieji laisvės atėmimo bausmes atlikinėjo nuo 2019 metų. Vyresnis kalinys nelaisvėje atsidūrė dėl sukčiavimo, turto prievartavimo, o antrasis nuteistasis – dėl plėšimo, turto pasisavinimo, viešosios tvarkos pažeidimo.

Baudžiamasis kodeksas už kalinių pabėgimą numato areštą arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt