Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.30 19:16

Seimas apribojo lošimų priklausomybę turinčių asmenų galimybes lošti

LRT.lt 2016.06.30 19:16

Seimas priėmė Azartinių lošimų įstatymo pataisas, papildamas įstatymą nuostatomis, nustatančiomis prevencijos ir kovos su azartinių lošimų priklausomybe priemones, užtikrinančias lošimų sukeliamos žalos žmonių sveikatai, skatinančios priklausomybę, kuri gali pasireikšti probleminiu ar netgi patologiniu poveikiu žmogaus psichikai ir sukelti socialinę žalą visuomenei, mažinimą.

Įstatymas papildytas nuostata, nustatančia, kad kiekvienas asmuo turi teisę Priežiūros tarnybai arba lošimų organizatoriui pateikti prašymą neleisti jam lošti ir dalyvauti nuotoliniuose lošimuose (toliau – prašymas neleisti lošti). Prašyme neleisti lošti gali būti nurodomas asmens pasirinktas laikotarpis, per kurį jam neleidžiama lošti, kuris negali būti trumpesnis kaip 6 mėnesiai.

Asmuo gali atsiimti pateiktą prašymą neleisti lošti arba sutrumpinti prašyme neleisti lošti nurodytą terminą, tačiau ne anksčiau kaip po 6 mėnesių nuo prašymo neleisti lošti pateikimo.

Taip pat nustatyta, kad asmenis, pateikusius prašymus neleisti lošti, draudžiama įleisti į lošimų organizavimo vietas ir leisti jiems dalyvauti nuotoliniuose lošimuose jų prašyme neleisti lošti nurodytą laikotarpį, o jeigu prašyme neleisti lošti laikotarpis nenurodytas, – 2 metus nuo prašymo neleisti lošti pateikimo Priežiūros tarnybai arba lošimų organizatoriui dienos.

Taip pat draudžiama į lošimų organizavimo vietas įleisti asmenis, kurie teismo tvarka pagal Civilinio kodekso antrosios knygos I dalies I skyriaus III skirsnį pripažinti neveiksniais arba ribotai veiksniais šioje srityje ir leisti tokiems asmenims dalyvauti nuotoliniuose lošimuose. Šių reikalavimų vykdymą privalo užtikrinti lošimų organizatorius.

Pataisos priimtos už balsavus 75 Seimo nariams, nė vienam nebuvus prieš ir 1 susilaikius. Jos įsigalioja 2017 m. gegužės 1 d., rašoma pranešime spaudai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi