Lietuvoje

2016.06.30 17:27

Klaipėdoje lankosi JAV karinis laivas „USS Mount Whitney“

LRT.lt2016.06.30 17:27

Jungtinių Amerikos Valstijų karinio laivyno 6-osios flotilės vadovybės „Blue Bridge” klasės laivas „USS Mount Whitney“ (LCC 20) ketvirtadienį atvyksta į Klaipėdos uostą. Iš anksto suplanuoto „USS Mount Whitney“ vizito Lietuvoje tikslas – stiprinti JAV ir Lietuvos bendradarbiavimą kartu siekiant užtikrinti stabilų, saugų ir klestintį Baltijos jūros regioną.

Savo buvimu Baltijos jūroje „USS Mount Whitney“ demonstruoja Lietuvos ilgalaikius įsipareigojimus kolektyvinam NATO saugumui, vykdomus susitarimo „Atlanto ryžtas” pagrindu (Operation Atlantic Resolve). 

JAV kariniame laive „USS Mount Whitney“, dislokuotame Gaetos uoste Italijoje, dirba bendra JAV karinio jūrų laivyno ir Karinių jūros pervežimų junginio jūreivių ir civilių jūreivių komanda. Civiliniai jūreiviai šiame laive atlieka navigacijos, denio, inžinierines, bei aprūpinimo funkcijas; karinis personalas – komunikacijų, ginklų priežiūros bei apsaugos funkcijas. Tai vienas iš dviejų tokių Bendrų Pajėgų Platformų JAV kariniame jūrų laivyne. 

JAV 6-osios karinės jūrų flotilės štabo būstinė yra įsikūrusi Neapolyje (Italijoje), kur kartu su sąjungininkais ir tarpžinybiniais partneriais atlieka plataus spektro bendras karines jūrų pratybas, siekdami išsaugoti JAV nacionalinius interesus, saugumą ir stabilumą Europoje bei Afrikoje.

Vizito Klaipėdoje metu laivo įgulos atstovai susitiks su Lietuvos jūrų karinių pajėgų atstovais, Klaipėdos miesto savivaldybės vadovybe, apsilankys Karklės SOS vaikų poilsiavietėje. Įgulos nariai taip pat stebės Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės draugiškas rungtynes su Tunisu. 

Karinio jūrų laivo vizitas Klaipėdoje demonstruoja stiprėjantį sąjungininkų bendradarbiavimą bei abipusius įsipareigojimus palaikant saugumą ir stabilumą regione ir siekį ieškoti naujų bendradarbiavimo plėtojimo galimybių su tokiais partneriais kaip Lietuva.

 „USS Mount Whitney“ ką tik dalyvavo pratybose BALTOPS 2016. BALTOPS – tai kasmetinės tarptautinės pratybos, skirtos didinti ir gerinti dalyvaujančių šalių pajėgų tarpusavio bendradarbiavimą ir sąveiką bei pademonstruoti sąjungininkų ir partnerių ryžtą ginti Baltijos jūros regioną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.