Lietuvoje

2016.06.30 16:50

Seimas kriminalizavo manipuliavimą sporto rezultatais

LRT.lt2016.06.30 16:50

Seimas, 83 parlamentarams vieningai balsavus už, ypatingos skubos tvarka priėmė Kūno kultūros ir sporto įstatymo pakeitimo įstatymą, kuriuo tikimasi iš esmės spręsti manipuliacijų sporto varžybomis problemą.

Įstatyme įtvirtinta, kad manipuliavimas sporto varžybomis yra tyčinis susitarimas, veikimas arba neveikimas, kuriuo bandoma pakeisti sporto varžybų eigą ar rezultatą siekiant visiškai arba iš dalies panaikinti šių sporto varžybų nenuspėjamumą ir taip sau ar kitiems suteikti nepelnytą pranašumą.

72 Seimo nariams vienbalsiai balsavus už, Baudžiamasis kodeksas papildytas 1821 straipsniu, nustatant, kad tas, kas neteisėtai paveikė sąžiningą profesionalių sporto varžybų eigą arba rezultatą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Asmuo (taip pat ir juridinis asmuo), kuris padarė minėtą veiką, atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu jis iki jo pripažinimo įtariamuoju savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai, suteikė svarbios informacijos ir aktyviai bendradarbiavimo išaiškinant šią nusikalstamą veiką.

Pataisos įsigalioja 2017 m. sausio 1 d., rašoma pranešime spaudai.

Atitinkamai, 75 Seimo nariams balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir vienam susilaikius, papildytas Kriminalinės žvalgybos 8 straipsnis.