Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.30 12:24

D. Grybauskaitė: „Brexit“ idėja brendo ne vieną dešimtmetį

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.06.30 12:24

Prezidentė sako, kad britų sprendimas trauktis iš Europos Sąjungos brendo ilgai ir kad dabar žmonių sprendimo ignoruoti negalima. Tą Dalia Grybauskaitė sakė amerikiečių televizijos CNN reportaže iš Briuselyje vykusio Europos Vadovų Tarybos susitikimo.

„Vadinamasis „Brexit“ brendo jau ilgą laiką. Žmonės buvo pasiruošę, dėl visų nesėkmių buvo kaltinamas Briuselis. Tai tęsėsi 10–20 metų – štai kodėl „Brexit“ idėja buvo labai giliai įsišaknijusi. Dabar visiems reikia suprasti, kad jeigu 50-ojo straipsnio niekas taip ir nepritaikys ir mes britams galiausiai sakysime „Sveiki sugrįžę“ –  tai tiesiog neveiks, nes savo galvose žmonės sprendimą jau priėmė. Tačiau kai viskas jau yra įvykę, negalima ignoruoti žmonių sprendimo, negalima ignoruoti aplinkos, kurioje viskas ir užvirė, visi turi sumokėti atitinkamą kainą“, – teigia D. Grybauskaitė.

Britanijos derybos su Europos Sąjunga turėtų būti pradėtos, kai bus paskirtas naujas šalies premjeras. Už pasilikimą Bendrijoje agitavęs Davidas Cameronas, paskelbus referendumo rezultatus, atsistatydino.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi