Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.30 12:53

Liberalai kreipėsi į prezidentę dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymo

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA 2016.06.30 12:53

Liberalų sąjūdžio frakcija Seime prezidentės prašo vetuoti Pagalbinio apvaisinimo įstatymą. Liberalų teigimu, jis esą neužtikrina šeimoms palankių sąlygų susilaukti vaikų ir diskriminuoja ne santuokoje gyvenančias poras. 

Antradienį priimtas įstatymas leidžia nevaisingoms šeimoms tikėtis valstybės pagalbos siekiant susilaukti vaiko. Tačiau Seimo nariai nepritarė embrionų šaldymui.

Be to, pagalbiniam apvaisinimui nebus galima naudoti lytinių ląstelių iš donoro, su kuriuo moters nesieja santuokos ar registruotos partnerystės ryšiai.

Todėl įstatymo kritikai mano, jog jis yra diskriminacinis.

Medikai ir pacientai prašo vetuoti dirbtinio apvaisinimo įstatymą

Anot medikų, toks įstatymas nesąžiningai iškelia bažnytinę nemokslišką gyvybės pradžios sampratą aukščiau nevaisingų Lietuvos piliečių, motinos ir vaiko sveikatos interesų. Kreipimąsi į D. Grybauskaitę pasirašė per 60 akademinės bendruomenės atstovų ir 21 pacientų organizacijos atstovai.

Vilniaus universitetinės ligoninės išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Seime priimtas konservatyvus dirbtinio apvaisinimo įstatymas atima galimybę užkirsti sunkių genetinių ligų perdavimą – nesudaro galimybių vėžiu sergantiems pacientams, dėl chemoterapijos ar spindulinio gydymo praradusiems vaisingumą, susilaukti vaikų, nes draudžia lytinių ląstelių donorystę bei iš esmės nustato prievartinį embrionų perkėlimą moteriai, nesudarydamas galimybių sutikimą dėl pagalbinio apvaisinimo atlikimo atšaukti po embriono sukūrimo.

„(Įstatymas – ELTA) sukelia riziką moters bei vaiko sveikatai ir gyvybei, nes moterims, nepastojusioms po pirmosios pagalbinio apvaisinimo procedūros, verčia kartoti sveikatai ir gyvybei pavojingus hormoninės stimuliacijos, pilnos nejautros ir chirurginės intervencijos ciklus, nors įstatymu leidus embrionų šaldymą to galima būtų išvengti“, – rašoma pranešime.

Internetiniame portale peticijos.com gyventojai savo parašais taip pat raginami nepritarti konservatyviam dirbtinio apvaisinimo įstatymo variantui. Vetuoti įstatymą prezidentę paragino ir Liberalų sąjūdis, penktadienį prieš norimą įvesti dirbtinio apvaisinimo tvarką priešais prezidentūrą piketuos visuomenininkai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi