Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.30 10:52

L. Linkevičius Vašingtone: būtina stiprinti transatlantinį bendradarbiavimą

ELTA 2016.06.30 10:52

JAV besilankantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžia, kad, tebesitęsiant Rusijos agresijai prieš Ukrainą ir Kremliaus pastangoms skaldyti Vakarus, būtina stiprinti transatlantinę partnerystę. 

Europos saugumo klausimus, padėtį Ukrainoje, pasiruošimą NATO viršūnių susitikimui L. Linkevičius Vašingtone aptarė su JAV Senato gynybos komiteto pirmininku Johnu McCainu, Demokratų partijos Senate vadovo pavaduotoju Richardu Durbinu ir Senato Gynybos komiteto Aviacijos ir sausumos pajėgų (Airland) pakomitečio pirmininku Tomu Cottonu.

„Naujų saugumo iššūkių ignoravimas nieko nedarant nusiųstų blogą signalą tiems, kurie vis dar linkę naudoti karinę jėgą. Todėl didesnis JAV ir NATO sąjungininkių buvimas Lietuvoje ir Baltijos šalyse yra reikalingas, kad sustiprintų viso regiono saugumą ir stabilumą. Čia ypač svarbi JAV, kaip laisvės ir demokratijos vertybių gynėjos, lyderystė“, – URM išplatintame pranešime cituojamas ministras.

Susitikimuose Vašingtone taip pat aptarti referendumo Jungtinėje Karalystėje rezultatai ir jų įtaka Europai ir transatlantinei bendruomenei.

Vašingtone ministras taip pat lankėsi įtakingo dienraščio „The Washington Post“ redakcijoje ir fonde „The Heritage Foundation“, kur susitiko su žurnalistais iš „Bloomberg“, „The Wall Street Journal“, „The Washington Times“, „The Weekly Standard“, „Associated Press“, „Huffington Post“, „Euro News“ ir „Foreign Policy“. Šiuose pokalbiuose dominavo artėjančio NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje, Rusijos agresijos, Ukrainos ir saugumo Europoje temos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi