Lietuvoje

2021.05.19 14:44

„Darbiečiai“ kviečia Dulkį pasiaiškinti dėl situacijos Respublikinėje Šiaulių ligoninėje

LRT.lt2021.05.19 14:44

Seimo Darbo partijos frakcija kviečia sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį pasiaiškinti dėl situacijos Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir kitose mūsų šalies gydymo įstaigose po to, kai visuomenę supurtė žinia apie medikės savižudybę, prie kurios galimai privedė mobingas darbo vietoje ir, kaip teigiama, „valdžios institucijų nereagavimas“.

„Tikėtina, kad sunkiai pakeliamas mikroklimatas darbe ir tikrai ne tarpusavio pagarba grįsti darbo santykiai jau ne vienus metus yra įprasta praktika daugelyje mūsų šalies gydymo įstaigų“, – teigiama „darbiečių“ pranešime. Dėl šios priežasties Seimo Darbo partijos frakcija kviečia sveikatos apsaugos ministrą į susitikimą.

„Šiuo metu labai svarbu įstaigoje atlikti visavertį tyrimą, tačiau kyla pavojus, kai įstaigos vadovais dirba žmonės, kurie galimai bet kada, gali daryti spaudimą savo pavaldiniams, todėl, mano nuomone, reikėtų nedelsiant spręsti apie vadovų nušalinimą, kol vyksta tyrimas. Tad ministrui turime labai rimtų klausimų“, – sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vigilijus Jukna.

„Sveikatos apsaugos ministerija yra Respublikinės Šiaulių ligoninės steigėja. Tad norime sužinoti, ar ministerija pradėjo tarnybinį patikrinimą, ar tyrimą dėl galimo tarnybinio nusižengimo. Juk situacija rimta, viskas baigėsi žmogaus mirtimi. Be to žinoma, kad Šiaulių ligoninės vadovas buvo gavęs ne mažiau nei 5 pranešimus dėl įtampos Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centre, kuriame dirbo iš gyvenimo pasitraukusi medikė. Kodėl jis nesiėmė jokių veiksmų, kad užkirstų kelią fatališkai baigčiai? Tad atsiranda pagrįstų abejonių, kad gali būti bandoma ne šalinti priežastis, o tyliai viską užglaistyti“, – teigia Seimo narė Vaida Giraitytė.

Seimo Darbo partijos frakcija su sveikatos apsaugos ministru A. Dulkiu susitiks gegužės 24 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.