captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Grybauskaitė: Jungtinė Karalystė negali tikėtis vien tik lengvatų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Didžioji Britanija, derėdamasi su Europos Sąjunga dėl tolesnio bendradarbiavimo, negali tikėtis tik lengvatų, nes turės prisiimti ir įsipareigojimų. 
BNS/Scanpix nuotr.
BNS/Scanpix nuotr.

D. Grybauskaitės teigimu, posėdžiavimą baigusi Europos Vadovų Taryba trečiadienį kreipėsi į birtų valdžią, kad būtų kaip įmanoma greičiau aktyvuotas 50-asis Bendrijos straipsnis dėl pasitraukimo procedūrų.

„Esame 27-i, dabar turime galvoti apie savo ateitį – kad ji būtų kuo saugesnė, stabilesnė ir kad neturėtume negatyvios įtakos dėl Britanijos žmonių apsisprendimo. Todėl būtina apsispręsti, kaip dirbsime kartu, kokie sprendimai bus priimami. 

Visi turime žinoti, kad šalia privilegijų ir lengvatų visada eis ir pareigos, todėl tikėtis, kad Jungtinė Karalystė išsiderės tik teises, lengvatas ir viską, kad geriausia, neprisiėmusi jokių įsipareigojimų – neverta“, – sako prezidentė. 

Darbą baigusioje EVT pastarąsias dvi dienas daugiausiai dėmesio skirta Jungtinės Karalystės pasitraukimo klausimams.

LRT žurnalistas Edvardas Špokas sako, jog Europos lyderiams britų referendumas buvo pamoka, o tarp Europos sąjungos narių ryškėja išsiskiriančios nuomonės dėl to, kaip išvengti euroskeptikų sustiprėjimo Bendrijoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close