Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.29 16:28

Prezidentė JK paragino suvaldyti rasistinius ir ksenofobinius išpuolius

ELTA 2016.06.29 16:28

Jungtinė Karalystė (JK) turi užtikrinti, kad joje gyvenantys žmonės būtų apsaugoti nuo rasistinių išpuolių, smurto ir ksenofobijos, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Išpuoliai ir incidentai, susiję su tautybe bei rase, JK ypač suaktyvėjo šalies piliečiams referendume nubalsavus už JK pasitraukimą iš ES. Nemaža dalis rasistinio pobūdžio išpuolių buvo nukreipti ir prieš imigrantus iš rytinių ES valstybių, juos raginant sugrįžti į gimtąsias šalis.

„Pamatinės žmogaus teisės turi būti ginamos, nepriklausomai nuo to, ar šalis yra Europos Sąjungos narė. Jungtinių Tautų ir kitos tarptautinės konvencijos galioja visiems“, – prezidentūros išplatintame pranešime cituojama Lietuvos vadovė.

Kad neapykanta prieš kitataučius JK nebus toleruojama, ES lyderius patikino ir iš posto besitraukiantis britų premjeras Davidas Cameronas.

Antradienį ir trečiadienį Briuselyje posėdžiavę ES vadovai bendru pareiškimu išreiškė Bendrijos vienybę ir siekį bendromis pastangomis stiprini Europos žmonių saugumą ir gerovę, kartu palaikant artimą ryšį tarp kontinentinės Europos ir JK.

„ES šalių lyderiai taip pat sieks išsaugoti artimą partnerystę su Jungtine Karalyste ir užtikrinti, kad naujas susitarimas dėl santykių su šia šalimi būtų pagrįstas abipusėmis teisėmis ir pareigomis“, – skelbia prezidentūra.

Šalių lyderiai taip pat sutarė, kad derybos su JK prasidės tik jai oficialiai pranešus apie ketinimą išstoti iš ES, ir šis sprendimas neturėtų būti vilkinamas.

„Kaip efektyviau spręsti Europos žmonėms svarbius klausimus ir vieningai kurti ES ateitį, 27 šalių vadovai aptars rugsėjo mėnesį Bratislavoje vyksiančiame viršūnių susitikime“, – informuoja prezidentūra.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi