Lietuvoje

2016.06.29 14:51

Pratęsiamas lietuvių perkėlimas iš nesaugių Ukrainos teritorijų

LRT.lt2016.06.29 14:51

Vyriausybė priėmė sprendimą pratęsti Lietuvos Respublikos piliečių, lietuvių kilmės asmenų ir jų šeimos narių, gyvenančių Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje, Sevastopolio mieste, Donecko ir Luhansko srityse, perkėlimą į Lietuvą ir valstybės paramą jų integracijai.

Vyriausybė priėmė sprendimą pratęsti Lietuvos Respublikos piliečių, lietuvių kilmės asmenų ir jų šeimos narių, gyvenančių Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje, Sevastopolio mieste, Donecko ir Luhansko srityse, perkėlimą į Lietuvą ir valstybės paramą jų integracijai, rašoma pranešime spaudai.

Anksčiau galiojusi tvarka numatė, kad Lietuvos Respublikos piliečių, lietuvių kilmės asmenų ir jų šeimos narių, gyvenančių karo apimtose ir okupuotose Ukrainos teritorijose ir norinčių persikelti į Lietuvą, sąrašas buvo sudaromas iki 2015 m. gruodžio 31 d. Tačiau įvertinus tai, kad saugumo padėtis Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste, Donecko ir Luhansko srityse nuo 2016 m. sausio 1 d. nepagerėjo, taip pat reaguojant į Lietuvos Respublikos ambasadoje Kijeve gautus naujus lietuvių kilmės asmenų prašymus dėl persikėlimo į Lietuvą, Užsienio reikalų ministerija kreipėsi į Lietuvos Respublikos vyriausybę, prašydama pratęsti perkėlimo programos terminą iki 2016 m. gruodžio 31 d.

Tai sudarys galimybę iki šiol nesikreipusiems Lietuvos Respublikos piliečiams ir lietuvių kilmės asmenims, gyvenantiems nesaugiose teritorijose, kreiptis į Lietuvos ambasadą Kijeve, kad būtų organizuotas jų perkėlimas.

Iš viso norą persikelti iš Ukrainos į Lietuvą iki 2015 m. gruodžio 31 d. buvo pareiškę 162 asmenys, iš jų 124 jau perkelti į Lietuvą. 

Ukrainoje gyvena apie 10 tūkst. lietuvių kilmės asmenų ir apie 1,5 tūkst. Lietuvos Respublikos piliečių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.