Lietuvoje

2016.06.29 13:32

Skundžiama nutartis neišduoti kazacho baudžiamajam persekiojimui vykdyti

LRT.lt2016.06.29 13:32

Generalinė prokuratūra teiks apeliacinį skundą prašydama panaikinti antradienį paskelbtą Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuria atsisakoma išduoti Kazachstano Respublikos pilietį Syrymą Šalabajevą baudžiamajam persekiojimui vykdyti Kazachstano Respublikai ir Ukrainai. Toks sprendimas priimtas išnagrinėjus teismo nutartyje nurodytus motyvus, kuriais grindžiamas atsisakymas išduoti nurodytą asmenį. 

Po to, kai S. Šalabajevas Lietuvoje buvo sulaikytas pernai liepą, Lietuvos Respublikos generalinėje prokuratūroje buvo gauti dviejų užsienio valstybių – Kazachstano Respublikos ir Ukrainos – teisinės pagalbos prašymai dėl šio asmens išdavimo baudžiamajam persekiojimui, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra, išnagrinėjusi minėtus dviejų valstybių prašymus ir remdamasi Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis bei nacionaliniais teisės aktais, kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su pareiškimu dėl šio asmens išdavimo (ekstradicijos) Kazachstano Respublikai ir Ukrainai.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5