captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Linkevičius su JT pareigūnais aptarė iššūkius, su kuriais susiduria tarptautinė bendruomenė

Niujorke viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 28 dieną susitiko su Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 70-osios sesijos pirmininku Mogensu Lykketoftu, JT Generalinio Sekretoriaus pavaduotoju politiniams reikalams Tayé-Brooku Zerihounu ir JT Sekretoriato Politinių reikalų departamento Europos padalinio vadovu Leventu Bilmanu, rašoma pranešime spaudai. 
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Susitikimuose aptarti JT siekiai stiprinti tarptautinę taiką ir saugumą, agresijos prieš Ukrainą klausimas, kova su terorizmu, migracijos, JT reformos ir naujojo JT Generalinio Sekretoriaus rinkimų klausimai.

Ministras padėkojo JT Generalinės Asamblėjos sesijos pirmininkui už jo asmeninį indelį siekiant efektyvesnės ir skaidresnės JT veiklos ir Generalinio Sekretoriaus rinkimų proceso.

„Tebesitęsiantys konfliktai visame pasaulyje, įskaitant agresiją prieš Europos šalių suverenitetą ir teritorinį vientisumą, primena, kad visai tarptautinei bendruomenei reikia dėti daugiau pastangų siekiant konfliktų prevencijos ir realaus jų sprendimo. Todėl Lietuva labai vertina jūsų didelį darbą siekiant efektyvesnio ir skaidresnio JT veikimo“, – sakė L. Linkevičius.

Susitikimuose Jungtinėse Tautose ministras taip pat pažymėjo tarptautinės bendruomenės atsakomybę ieškant sprendimų, kurie galėtų užkirsti kelią konfliktams, ekstremizmo ir terorizmo plitimui, žmogaus teisių pažeidimams, rasti būdus spręsti migracijos problemas. 

„Turime bendromis pastangomis siekti, kad tarptautiniuose santykiuose vis labiau įsitvirtintų pagarbos žmogaus teisėms, demokratijai ir valstybių lygiateisiškumui principai“, – sakė ministras.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...