Lietuvoje

2016.06.29 06:52

D. Grybauskaitė: D. Britanijos pasitraukimui iš ES reikia tinkamai pasirengti

LRT.lt2016.06.29 06:52

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos posėdyje, kuriame aptariama ES ateitis po Didžiosios Britanijos sprendimo pasitraukti iš Bendrijos. ES lyderiai išklausė D. Britanijos premjero Davido Camerono informaciją apie padėtį šalyje po referendumo ir aptarė preliminarų veiksmų planą pradedant išstojimo procedūras.

Prezidentės teigimu, D. Britanijos žmonių sprendimas turi būti vykdomas, tačiau ir ES, ir Britanijai reikia laiko jam pasirengti. Sprendžiant precedento neturinčią situaciją reikalingi apgalvoti veiksmai ir atviras, pozityvus dialogas, padėsiantis užtikrinti, kad D. Britanijos pasitraukimas būtų kuo mažiau skausmingas abiem pusėms, rašoma LR Prezidento kanceliarijos pranešime žiniasklaidai.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog D. Britanija yra artima Lietuvos ekonominė partnerė ir NATO sąjungininkė, su kuria atsakingai ruošiamasi artėjančiam NATO viršūnių susitikimui. Derybose dėl D. Britanijos pasitraukimo iš ES Lietuva gins savo žmonių interesus ir sieks išsaugoti kuo glaudesnius ryšius su šia šalimi.

Rytoj neformaliame susitikime 27 ES šalių lyderiai aptars pasirengimą deryboms su D. Britanija ir ES ateitį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.