Lietuvoje

2021.05.18 15:29

Jakubausko iš LGGTRC atleista istorikė Jurkutė grąžinta į pareigas

LRT.lt2021.05.18 15:29

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) pranešė, kad buvusio direktoriaus iš darbo atleista istorikė dr. Mingailė Jurkutė grąžinta į pareigas.

Kaip antradienį pranešta LGGRTC socialinio tinklo paskyroje, dr. M. Jurkutė grąžinta į vyriausiosios istorikės pareigas.

„LGGRTC pripažįsta, kad dr. M. Jurkutės 2020 m. gruodžio 23 d. įspėjimas dėl darbo pareigų pažeidimo, 2021 m. sausio 29 d. metinio veiklos vertinimo pakeitimas iš „labai gerai“ į „patenkinamai“ bei atleidimo iš pareigų procedūra, įvykdyta LGGRTC generalinio direktoriaus Ado Jakubausko 2021 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. 1P-22 „Dėl darbo sutarties nutraukimo dėl darbuotojo kaltės“, buvo dr. M. Jurkutės persekiojimas už viešą kritiką.

LGGRTC taip pat pripažįsta, kad visa informacija, kurią žiniasklaidos priemonėse bei savo asmeninėje Facebook paskyroje pateikė dr. M. Jurkutė, nušviesdama jos persekiojimo veiksmus, buvo tiksli ir teisinga“, – pranešime apie M. Jurkutės grąžinimą skelbia LGGRTC.

Portalas LRT.lt primena, kad M. Jurkutės atleidimą iš darbo pranešta kovo 12 dieną, teigiant, kad ji grubiai pažeidė darbo tvarkos taisykles. Tačiau po žinios netruko pasipilti vertinimai, kad M. Jurkutė iš darbo buvo atleista dėl to, kad kritikavo tuometę centro vadovybę.

Seimas balandžio pradžioje atleido iš pareigų centro generalinį direktorių A. Jakubauską, o po keleto savaičių į šias pareigas paskyrė vienam iš centro departamentų vadovavusį Arūną Bubnį. Po paskyrimo A. Bubnys teigė, kad kvies M. Jurkutę grįžti į centrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.