Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Niekas nepanoro pirkti buvusios Lietuvos ambasados Varšuvoje

Raimonda Ramelienė, „Lietuvos žinios“2015.09.08 13:45

Antras mėginimas už 9 mln. litų parduoti buvusią Lietuvos ambasadą Varšuvoje buvo nesėkmingas. Dar kartą niekas nepirko ir draustinyje prisiglaudusios Seimo poilsinės. Turto ekspertai pataria mažinti kainą.

Antras mėginimas už 9 mln. litų parduoti buvusią Lietuvos ambasadą Varšuvoje buvo nesėkmingas. Dar kartą niekas nepirko ir draustinyje prisiglaudusios Seimo poilsinės. Turto ekspertai pataria mažinti kainą, rašo „Lietuvos žinios“.

Parduoti Lietuvai priklausantį 682 kv. m pastatą, esantį pačiame Varšuvos centre, Vyriausybė leido prieš penkerius metus. Dvejais metais anksčiau į erdvesnes atstovybės patalpas iš jo išsikraustė mūsų diplomatai. Pirmas aukcionas buvo surengtas pernai spalį. Pradinė objekto kaina liko tokia pati, kaip ir praėjusią savaitę vykusiame aukcione, – 2,6 mln. eurų (apie 9 mln. litų).

„Dalyvauti aukcione neužsiregistravo nė vienas dalyvis“, – LŽ vakar sakė Turto banko Turto atnaujinimo tarnybos direktorius Laimas Daniūnas. Tačiau prieš aukcioną buvo susidomėjusiųjų šiuo objektu – lietuvių, lenkų, ukrainiečių. Pasak L. Daniūno, Lenkijos nekilnojamojo turto brokeriai, kurių paslaugomis naudojasi Lietuvos ambasada, mano, kad prašoma kaina per didelė, nes pastatas „užspaustas“ aplink esančių didesnių statinių. Tai pagrindinė priežastis, kodėl nesiseka parduoti buvusios ambasados. „Tikėtina, kad iki kito aukciono, kuris vyks gegužės mėnesį, Užsienio reikalų ministerija priims sprendimą kainą mažinti“, – kalbėjo L. Daniūnas. Visas tuščio namo Lenkijos sostinėje išlaikymo išlaidas padengia Lietuvos ambasada.

1885 metais suprojektuotas eklektikos stiliaus pastatas vadinamas Olševičių vila, arba Milicerio rūmais. Jis stovi geroje strateginėje vietoje Varšuvos centre, šalia Lenkijos užsienio reikalų, Švietimo ministerijų ir kitų Lenkijos valdžios įstaigų. Šiame dviejų aukštų pastate su mansarda nuo 1992 iki 2006 metų veikė Lietuvos ambasada ir generalinis konsulatas.

Po visu namu yra rūsys, įrengtas kaip gyvenamosios patalpos. Pirmas aukštas naudojamas reprezentacijai, čia įrengti biurai, o antrame – gyvenamosios patalpos. Pagrindinis pastatas yra įtrauktas į paminklų registrą.

Prieš porą savaičių per aukcioną mėginta parduoti ir Seimo kanceliarijai priklausančią poilsiavietę prie Didžiojo Siaurio ežero, Švenčionių rajone, bet nesėkmingai. Už ją buvo prašoma 1,6 mln. litų. Tai dvigubai daugiau, nei Vyriausybės nustatyta pradinė kaina. Už šią sumą siūlomi trys poilsio nameliai, ūkinis pastatas, dvi prieplaukos. Tačiau 3,5 ha žemės sklypo, esančio Labanoro regioninio parko draustinio teritorijoje, privatizuoti neleidžiama – tik nuomoti.

„Besidominčiųjų šiuo objektu buvo. Tačiau su pirkėjais apie tai, kiek jie pasirengę mokėti, paprastai nediskutuojame. Šįkart klientams labiau rūpėjo pardavimo sąlygos, nuosavybės įteisinimas“, – aiškino L. Daniūnas. Jo teigimu, nėra jokių garantijų, kad besidomintieji poilsio objektu dalyvaus ir kitame aukcione.

Seimo kanceliarijai priklausančių Palangos „Viešnagės“ poilsio namų aukcionas kol kas pristabdytas. Pirmasis, per kurį už 6 mln. litų pirkėjams buvo siūlomas 1000 kv. m pastatas ir 1 ha žemės sklypas pačiame Palangos centre, neįvyko. „Dabar vyksta diskusija su Seimo kanceliarija, kokią nustatyti objekto vertę“, – sakė L. Daniūnas. Jis pridūrė, kad nekilnojamojo turto brokeriai mano, jog šiuos poilsio namus realu parduoti maždaug už 4,3 mln. litų.