Lietuvoje

2021.05.18 12:02

Premjerė apie vaikų vasaros stovyklas: net jei nebus karantino, papildomi saugumo reikalavimai bus reikalingi

Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.05.18 12:02

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad vaikų vasaros stovyklų organizavimo tvarka bus apibrėžta Vyriausybės nutarime. Stovyklos paprastai rengiamos pasibaigus mokslo metams. Pradinukams šiemet mokslo metai turėtų baigtis birželio viduryje, vyresniesiems – birželio pabaigoje. 

„Kadangi negalime atspėti, kokia bus epideminė situacija ir ar galios karantino nutarimas tuo metu, kai konkrečios stovyklos bus organizuojamos, tad tiesiog bus numatytos procedūros suderinti reikalavimus tokiems renginiams, užsiėmimams“, – antradienį aiškino I. Šimonytė.

Pasak Vyriausybės vadovės, pagal su epidemiologais suderintą tam tikrą schemą bus numatoma, kaip bus organizuojamos vasaros stovyklos.

„Net jei nebus karantino, ekstremalioji padėtis, tikėtina, nesibaigs, tai reiškia, kad papildomi saugumo reikalavimai bus reikalingi. Tad bus numatyta galimybė tai aptarti, kad galima būtų jau dabar skelbti konkursus, atlikti pirkimus ir tas stovyklas suplanuoti“, – aiškino I. Šimonytė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra skelbusi, kad šiemet bus rengiamos ir vasaros stovyklos dėl nuotolinio mokymo patirtoms ugdymo spragoms lopyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.