Lietuvoje

2016.07.04 10:03

Speciali programa Lietuvos radijo legendai U. Nasvytytei atminti

2016.07.04 10:03

Eidama 91-uosius, birželio 27 dieną mirė legendinė Lietuvos diktorė, aktorė, ilgametė LRT darbuotoja Undinė Nasvytytė.

Eidama 91-uosius, birželio 27 dieną mirė legendinė Lietuvos diktorė, aktorė, ilgametė LRT darbuotoja Undinė Nasvytytė.

Savo 90-metį kovo 13 dieną Undinė Nasvytytė šventė laikydama spaustuvės dažais kvepiančią prisiminimų knygą „Apie sceną, radiją ir meilę“.

Beveik ketvirtį amžiaus ji atidavė ką tik  90-metį atšventusiam Lietuvos radijui. Buvo daugelio radijo ir televizijos diktorių mokytoja ir įkvėpėja. Pavyzdys ir ikona. Balsas, kurį žino visa Lietuva. Ketvirtį amžiaus Lietuva iš jos lūpų girdėjo tai, kas svarbiausia.

Undinė ketino dalyvauti birželio 12-ąją vykusiose LRT iškilmėse, planavo pasakyti sveikinimo kalbą, stovėdama greta bendraamžio Prezidento Valdo Adamkaus. Tačiau išvakarėse išvežta į ligoninę. Radijo karalienė – taip Undinę pristatė koncerto vedėja – prabilo iš archyvinio įrašo. Apie tai, kad reikia džiaugtis kiekviena diena – ir darbe, ir gyvenime. Ir salė plojo atsistojusi...

Liūdime kartu su visa Undinės Nasvytytės šeima, artimiausiais jos žmonėmis. Mums ji amžiams liks LRT Aukso fonde.

LRT bendruomenės vardu –

LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius

Atsisveikinimas su Lietuvos radijo legenda – ketvirtadienį, birželio 30 dieną, Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčioje nuo 10 val., laidotuvės – 14 val. Antakalnio kapinėse.

Už nuopelnus Lietuvai U. Nasvytytė apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi.

2000–2008 metais U.Nasvytytė vadovavo Lietuvos bajorų karališkajai sąjungai.

LRT laidos U. Nasvytytei atminti:

LRT KULTŪRA

Antradienį 21:20 val. – Lietuvos radijo diktorei, aktorei Undinei Nasvytytei atminti. Dalia Kutraitė kalbina... Undinę Nasvytytę. 1999 m.

Trečiadienį 20:30 val. – Lietuvos radijo diktorei, aktorei Undinei Nasvytytei atminti. Vakaro autografas. Bajorai. 2010 m.

LRT TELEVIZIJA

Trečiadienį 21:00 val. – Lietuvos radijo diktorei, aktorei Undinei Nasvytytei atminti. Legendos. Ved. Aistė Stonytė-Budzinauskienė.