Lietuvoje

2021.05.18 11:05

Dviejų sesučių žūtis Kelmės rajone sukrėtė bendruomenę: jos buvo didžiausios mamos pagalbininkės

atnaujinta 11.30
Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.05.18 11:05

Pirmadienio vakarą Kelmės rajono Liolių miestelio bendruomenę sukrėtė skaudi nelaimė – miestelio tvenkinyje nuskendo dvi mergaitės. Liolių seniūnės teigimu, gausios šeimos mama neteko dviejų vyriausių savo dukrų, kurios buvo didžiosios jos pagalbininkės.

Nelaimę gaubia paslaptis

Vakar vakare Liolių miestelį apskriejo žinia apie tragediją – miestelio parke esančiame tvenkinyje nuskendo dvi 11 ir 12 metų amžiaus mergaitės.

Pirmasis nelaimę įtarė žvejys, greta tvenkinio pastebėjęs mergaičių drabužius ir dviratį.

Liolių seniūnijos seniūnė Raminta Kazlauskienė teigė, jog bent kol kas tikslių nelaimės aplinkybių, panašu, nežino niekas.

„Apie patį įvykį su niekuo labai stipriai nediskutavome, nes situacija tokia, kad niekas realiai nematė, kaip ir kas įvyko. Pagrindinį įtarimą ten buvusiam žvejui sukėlė per ilgai buvęs dviratis ir mergaičių striukytės, telefoniukai ant suoliuko ir tai, kad aplink nematyti nė gyvos dvasios. Ar jos ėjo maudytis, ar kažkur paslydo ir įkrito – šito niekas nežino“, – dėstė R. Kazlauskienė.

Vandens telkinys, kuriame ugniagesiai atliko žvalgybą iš valties ir surado mergaičių kūnus, yra miestelio parke – kiek tolėliau nuo gyvenamųjų namų, tačiau greta centro ir tai yra prižiūrėta teritorija, čia yra vaikų žaidimų aikštelė, įrengti suoleliai, poilsiavietė, tad tai nėra gyventojų užmirštas kampelis.

„Tai yra lankoma vieta“, – patikino R. Kazlauskienė.

Šeimai buvo teikiama socialinė pagalba, tačiau pažanga buvo akivaizdi

Seniūnės teigimu, šeimoje iš viso – 9 vaikai. Dviejų dukrų netekusiai mamai yra apie 30 metų, tėvas – keleriais metais vyresnis.

„Žuvusios mergaitės buvo vyriausios. Tai sunki našta tėvams, o bendruomenei šokas“, – apibendrino R. Kazlauskienė.

Gausi šeima buvo žinoma institucijoms – jai buvo teikiama socialinė pagalba. Vis dėlto seniūnė buvo linkusi teigiamai charakterizuoti šeimą. Pasak R. Kazlauskienės, čia nebuvo problemų dėl alkoholio vartojimo ar kitų žalingų įpročių. Pati mama alkoholio apskritai nevartoja.

Socialinė pagalba šeimai buvo teikiama siekiant padėti stiprinti socialinius ir tėvystės įgūdžius, finansų valdymą.

Tai sunki našta tėvams, o bendruomenei šokas.

R. Kazlauskienė

Akcentuojama, kad per porą metų buvo matoma ryški pažanga, tad jau šią savaitę turėjo būti sprendžiama dėl išbraukimo iš socialinės rizikos šeimų sąrašo.

„Į Liolių miestelį jie atsikėlė prieš porą metų, suteikėme socialinį būstą miestelio centre, teikėme kompleksinę pagalbą. Šeima buvo tvarkinga. Mama – labai rūpestinga. Nebuvo jokių piktnaudžiavimų. Socialinė pagalba buvo teikiama, kadangi jie yra daugiavaikiai. Buvo taikoma atvejo vadyba, siekiant socialinius įgūdžius pastiprinti, padėti, paremti. Socialinis darbuotojas periodiškai lankėsi šeimoje“, – pasakojo R. Kazlauskienė.

Pasak seniūnės, mama dienas leisdavo prižiūrėdama vaikus, o tėvas dirbdavo – gyvenimas klostėsi teigiama linkme.

Anksčiau šeima buvo įsikūrusi Liolių apylinkėse, tačiau į miestelį atsikelti nusprendė dėl geresnių gyvenimo sąlygų, vaikams čia patogiau lankyti ugdymo įstaigas.

Šeima buvo tvarkinga. Mama – labai rūpestinga.

R. Kazlauskienė

Seniūnė: sunku suvokti

Įvykus nelaimei peržiūrėtos visos galimos šeimai teikti paslaugos, su šeima dirba psichologas.

„Mama sutiko, kad atvyktų padėti ir socialinė darbuotoja: padėti paruošti maisto vaikams ir pan., nes psichologinė mamos būsena sunki, o kiti vaikai juk liko, tad pagalbos iš šalies reikia“, – pasakojo R. Kazlauskienė.

Mergaitės buvo mamos dešinioji ranka – vyriausios šeimoje.

R. Kazlauskienė

Seniūnė patikino, kad tragedija sukrėtė visą miestelio bendruomenę – psichologinė pagalba teikiama ne tik dviejų dukrų netekusiai šeimai, bet ir mergaičių bendraklasiams mokykloje.

„Vakar vakare pati sulaukiau skambučio su šia žinia, tai tikrai yra šokas. Kadangi gyvena socialiniame būste, tai tikrai palaikėme ryšius su šeima. Sunku suvokti dar. Mergaitės buvo mamos dešinioji ranka – vyriausios šeimoje“, – apie nelaimę kalbėjo Liolių seniūnė.

Tyrėjai aiškinasi nelaimės versijas, šeima pareigūnams žinoma nebuvo

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Greta Frajerytė antradienį LRT.lt teigė, kad pranešimo apie galimą nelaimę pagalbos tarnybos sulaukė pirmadienį apie 19.17 val., o mergaičių kūnus ugniagesiai gelbėtojai tvenkinyje rado apie 19.50 val.

„Vyras, atvykęs prie tvenkinio žvejoti, ten rado du mobiliuosius telefonus, striukę, dviratį ir dėl to pamanė, kad galbūt kažkas nuskendo ir tada buvo pagalbos iškviestos“, – dėstė G. Frajerytė.

Atvykę policijos pareigūnai apžiūrėjo nelaimės vietą.

Šiuo metu yra pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Galimos pirminės nelaimės versijos kol kas neatskleidžiamos.

G. Frajerytės teigimu, šeimos adresas policijai nebuvo žinomas ir į pareigūnų akiratį ji nebuvo patekusi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.