Lietuvoje

2021.05.18 08:43

Anušauskas: kariuomenėje stebimas COVID-19 susirgimų mažėjimas, vakcinacija įsibėgėjusi

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.05.18 08:43

Lietuvos kariuomenėje pastarosiomis savaitėmis stebimas naujų užsikrėtimų COVID-19 mažėjimas, o vakcinacijos procesas įgavo pagreitį, LRT RADIJUI teigė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Praėjusią savaitę, pasak A. Anušausko, buvo paskiepyta apie 2 tūkst. karių, kai anksčiau tokiam skaičiui prireikė kelių mėnesių. Jo teigimu, pirmasis imunizacijos etapas, t.y. skiepijimas pirma vakcinos doze, kariuomenėje turėtų būti baigtas birželio pradžioje.

Šauktiniai ir profesionalūs kariai skiepijami Karo medicinos tarnybos, savanoriai, būdami civiliai, gali skiepytis per savivaldybes. Kariuomenė nėra izoliuota nuo visuomenės, todėl naujų susirgimų fiksuojama ir čia, sakė ministras, tačiau anksčiau fiksuotų židinių nesama, stebimas atvejų mažėjimas.

„Didesnių židinių kaip anksčiau nėra, tačiau susirgimo atvejų, be abejo, kiekvieną savaitę fiksuojama. Bet galiu pasakyti, kad pastarąsias kelias savaites vyksta mažėjimo tendencija“, – laidai „Ryto garsai“ teigė A. Anušauskas.

Jo teigimu, karo medikai galėtų prisidėti prie vakcinacijos proceso savivaldybėse, jeigu būtų išreikštas toks poreikis, dėl to esama ir preliminaraus sutarimo.

„Yra sutarta, jeigu bus poreikis, karo medikai prisidės. Bet pabrėšiu, kad tai yra tie patys medikai kaip ir visi kiti, jie taip pat dirba ir turi praktikos kaip ir visi kiti, jie taip pat dirba ir turi praktikos tokios pačios kaip ir bet kurioje ligoninėje ar gydymo įstaigoje dirbantys medikai. Šiuo atveju juos skiria tik tai, kad jie nešioja karines uniformas, nes visokių gąsdinimų, baimių, netikrų žinučių apie karo mediciną, karo policiją per pastaruosius metus buvo įgavęs pagreitį“, – sakė pašnekovas.

Ministras pažymėjo, jog tai visgi yra nedidelis medikų skaičius.

„Yra sutarta, tačiau kol kas, matyt, dar nėra poreikio ir nesinaudojama šita parama. Tik pabrėšiu – kadangi karo medikai vykdo savo darbą ir kariniuose daliniuose, kur yra medicinos įstaigos, jų kiekis nėra begalinis. Tai yra tik keliolika medikų, kuriuos, atskyrus nuo jų pagrindinio darbo, būtų galima skirti paramai“, – pridūrė A. Anušauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.