Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.28 09:42

Vilniaus namų Maskvoje nereikia, sako A. Vaitkunskienė

BNS 2016.06.28 09:42

Maskvoje nebeplanuojama statyti Vilniaus namų, rengiamasi likviduoti šiuo projektu besirūpinusią įmonę, rašo „Lietuvos žinios“.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė sakė, kad projektas prieš 12 metų buvo inicijuotas Vilniaus vadovų, o savivaldybės įmonė – tik jo vykdytoja.

„Akivaizdu, kad pasikeitus geopolitinei situacijai tokio objekto Vilniaus miesto savivaldybei Maskvoje nereikia. Savivaldybė neturi biudžeto lėšų projektui įgyvendinti, lėšos „Vilniaus namų Maskvoje“ statybai biudžete nenumatytos. Gavę nepriklausomų teisės ekspertų rekomendacijas, kaip teisingiausiai likviduoti įmonę Maskvoje, tai ir atliksime“, – dienraščiui merijos pateiktame komentare cituojama A. Vaitkunskienė.

Kaip savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba skelbė „Vilniaus vystymo kompanijos“ audito ataskaitoje, savivaldybės valdoma įmonė 2007 metų pradžioje įsteigė antrinę įmonę „Vilniaus namai Maskvoje“. „Vilniaus vystymo kompanija“ valdo 50 proc. jos akcijų, o kita dalis priklauso Maskvos vyriausybės įgaliotai valstybinei įmonei.

BNS primena, kad praėjusią savaitę Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija kreipėsi į teismą dėl leidimo Vilniuje statyti Maskvos namus panaikinimo. Meras Remigijus Šimašius teigė, jog šis objektas statomas ne pagal galiojantį statybos leidimą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi