Lietuvoje

2021.05.17 17:13

Meteorologas apie savaitės orus: įsivyraus lietingas pavasario režimas – vasariškų orų prognozėse nematyti

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.05.17 17:13

Senajame žemyne išplitęs drėgnas žemo atmosferos slėgio laukas orus lems ir mūsų šalyje. Kaip LRT RADIJUI sako meteorologas Silvestras Dikčius, šią savaitę pajusime vėstančio oro tendencijas, o lietus apie save primins bene kasdien. Pasak jo, vėsimas savo piką pasieks ketvirtadienį, kuomet maksimali oro temperatūra tesieks 15 laipsnių. Savaitgalis prognozuojamas šiltesnis, tačiau bus lietingas ir niūrus.

Įpusėjus gegužės mėnesiui ir perėjus į antrąją jo pusę, savaitgalio orai, tiek kiek turėjome gegužės mėnesį, buvo artimiausi tam, kas būna įprasta tokiu metų metu, sako S. Dikčius.


„Štai pirmasis gegužės dešimtadienis buvo gerokai šaltesnis, – pastebi jis. – Vėliau buvo toks trumpas ankstyvas vasariškų orų įsiveržimas. Na o ką tik praėjusį savaitgalį buvo kiek šilčiau, nei kad vidutiniškai būna tokiu metu – pagal klimato normas vidutinė temperatūra būna apie 13-14 laipsnių, tai praėjusį savaitgalį ji buvo kiek aukštesnė.“

Pasak meteorologo, nepaisant kritulių stokojusio savaitgalio, gegužės vidurys pasižymį lietingais orais. Anot jo, situacija iš esmės keisis jau šią savaitę. „Lijo labai nedaug praėjusį savaitgalį, bet apskritai šitas laikotarpis yra drėgnas. Šiuo metu turime 20-30 proc. daugiau kritulių, nei įprastai jų būna“, – dėmesį atkreipia S. Dikčius.

Pašnekovo teigimu, antroji gegužės pusė nestokos kritulių ir, deja, šiltais orais nelepins. Ankstyvais vasariškais orais bent jau artimiausią savaitę tikrai nekvepės.

„Antroji mėnesio pusė, žvelgiant į ilgalaikes prognozes, kurios nusako ne tikslius kiekvienos dienos orus, o labiau tendencijas, prognozuojama, kad ir toliau drėgmės sulauksime išties nemažai, – sako meteorologas. – Oro temperatūra nebus aukštesnė už vidurkį – netgi dažniau ji bus šiek tiek žemesnė. O tai reiškia, kad gyvensime tokiame pavasario režime. Ankstyvo vasaros atėjimo, deja, nematyti. Beje, savaitgalį pajūryje orai buvo vėsesni, nei likusioje šalies dalyje. O tai taip pat yra būdinga pavasariui, kuomet vėjas pučia nuo jūros, o ji dar vėsi, tad tai lemia vėsesnius orus visame pajūryje.“

Artimiausias dienas išgyvensime orų vėsimą, sako S. Dikčius. Pasak jo, žemę ir vėl intensyviau merks lietus. „Lietaus pasitaikys kasdien. Tiesa, kritulių pasiskirstymas ir jo kiekiai šalyje bus netolygūs. Tai jau stebėjome Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis. Štai jau rytoj, antradienį, dažniau lis rytinėje šalies pusėje. Ypač naktį. Dienos metu lietūs labiau išplis į vakarinius rajonus, tačiau, nepaisant to, Vakarų Lietuva galės džiaugtis gražesniais orais“, – ne tokius blogus orus pajūrio gyventojams prognozuoja meteorologas.

Artimiausią parą bus galima stebėti nevienodą orų vėsimą Lietuvoje. „Atvėsimas kol kas bus labai netolygus. Tai lems ir debesuotumas. Antradienį bus 16-21 laipsnis. O štai Rytų Lietuvoje, kur bus daugiau debesų ir lietaus, gali būti tik apie 15 laipsnių, – aukštaičius įspėja S. Dikčius. – Vilniečiai taip pat pajaus, kad bus šiek tiek vėsiau, nei kad šiandien.“

Trečiadienio naktį truputį palis pietrytiniuose rajonuose, o štai dieną lietus gali kliudyti jau didesnę šalies dalį – gausiau lis pietrytiniuose šalies rajonuose. Popiete ims stiprėti šiaurės vakarų krypties vėjas. Oro temperatūra naktį svyruos nuo 5 iki 10 laipsnių, o dieną – nuo 13 iki 18. Tik pajūryje oro temperatūra bus dar žemesnė ir mažai skirsis nuo nakties – nusistovės vos 12 laipsnių.

Artimiausiu metu prasidėsiantis vėsimas savo piką pasieks ketvirtadienį, sako pašnekovas. „Praėjęs ketvirtadienis buvo drėgnas ir vėsus, tad ir šis ketvirtadienis, panašu, kad bus bene vėsiausia savaitės diena. Visoje Lietuvoje netrūks lietaus. Oras tesušils nuo 10 iki 15 laipsnių“, – prognozuoja meteorologas.

Penktadienis prognozuojamas sausesnis ir šiltesnis. „Penktadienį sulauksime mažiau lietaus, tačiau nebus taip, kad niekur nelytų, – sako S. Dikčius. – Dienos metu oras šils nuo 13 iki 18 laipsnių.“

Savaitgalis bus niekuo per daug neišsiskiriantis ir nestokojantis kritulių, tikina pašnekovas. „Oro temperatūra bus nuo 12 iki 17 laipsnių šeštadienį, o sekmadienį vienu kitu laipsniu šilčiau – nuo 13 iki 19 laipsnių. Žodžiu tas pavasario režimas laikosi ir vasaros prognozėse dar nematome“, – savaitės orus apibendrina meteorologas S. Dikčius.

Išsamios orų prognozės su S. Dikčiumi klausykitės radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.