Lietuvoje

2021.05.17 13:10

Čmilytė-Nielsen „Šeimos gynimo marše“ transliuoto Nausėdos sveikinimo nesureikšmina: prezidentas renginyje nedalyvavo

Leonardas Marcinkevičius, ELTA2021.05.17 13:10

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad visiškai normalu, jog prezidentas Gitanas Nausėda paskelbė sveikinimą Tarptautinės šeimos dienos proga. Nors šis sveikinimas buvo transliuojamas ir šeštadienį vykusiame kontraversiškai vertintame „Didžiajame šeimos gynimo marše“, Seimo pirmininkė to nesureikšmina, kadangi šalies vadovas pats šiame renginyje nedalyvavo.

„Su Šeimų diena sveikinimus išsakė daugelis politikų, daugelis lyderių, tarp jų ir aš sveikinau. Manau, kad visiškai natūralu, jog prezidentas tą dieną išsakė tokį sveikinimą, „Šeimų marše“ jis visgi nepasirodė“, – Eltai sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Prezidentas savo sveikinime išsakė mintį, kad būtina teisiškai išspręsti tos pačios lyties žmonių santykių klausimą, tačiau kartu pabrėžė, kad toks tokių porų santykių reglamentavimas turi būti įgyvendinamas laikantis Konstitucijos 38 straipsnio, kuriame teigiama, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu. Seimo pirmininkė šio pasisakymo neinterpretavo ir pažymėjo, kad tikrasis šalies vadovo požiūris į Partnerystės projektą pasimatys tuomet, kai jam reikės pasirašyti parlamente priimtą įstatymą.

„Manau, kad interpretuoti dabar nėra reikalo, Seimui priėmus atitinkamus sprendimus, bus matyti, kokia yra prezidento pozicija“, – tvirtino Seimo pirmininkė, kartu pažymėdama, kad Partnerystės projektas Pagrindiniam šalies įstatymui neprieštarauja.

„Partnerystės įstatymo projektas, kuris jau yra parengtas Seime, neprieštaraus Konstitucijai. Pagal šią logiką aš sakyčiau, kad prezidentas parėmė Partnerystės įstatymą, kaip būtinybę sureguliuoti drauge gyvenančių žmonių teises ir išspręsti tam tikras praktines problemas“, – teigė Seimo pirmininkė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.