Lietuvoje

2021.05.17 13:45

Sostinė skaičiuoja – nuo COVID-19 Vilniuje 45+ amžiaus žmonių yra pasiskiepiję daugiau nei 30 proc.

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt, BNS2021.05.17 13:45

Pirmadienį startavo visuotinė elektroninė registravimo sistema skiepytis nuo COVID-19, tačiau jau pirmosiomis valandomis ji susidūrė su trikdžiais, o skambučių kiekiai registruojami šimtais per sekundę. Tiesa, sostinė didelių trikdžių nepastebėjo, su šio tipo sistema dirba jau kurį laiką ir sako, kad tam tikrų trikdžių pasitaikydavo, tačiau jie pakankamai operatyviai būna išsprendžiami.

„Kaip girdėjote, yra šiek tiek nesklandumų, bet mes galvojame, kad taip visada būna, kai paleidžiama nauja sistema, tikimės, kad nesklandumai išsispręs ir žmonės galės skiepytis“, – sako Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Vilniaus savivaldybės administracijos vadovė apie startavusią vakcinacijos sistemą: tikimės, kad nesklandumai išsispręs ir žmonės galės skiepytis

Pasak jos, dėl šios dienos sistemų sutrikimų Vilniaus savivaldybė duomenų apie eiles kol kas neturi, nes vilniečiai jau iš anksčiau šią savaitę buvo užsiregistravę „Modernos“ vakcinos skiepams.

„Šiandien mes planuojame apie 5 tūkst. paskiepyti. Kitomis savaitės dienomis bus skirti „Pfizer“ skiepai gyventojams revakcinuoti“, – sakė L. Koriznienė.

Vilniuje auga vakcinavimo greitis, daugiausia paskiepyta 75+ amžiaus žmonių

Pasak savivaldybės atstovės, su pirmadienį visuotinai atverta sistema sostinė dirba jau daugiau nei mėnesį, esą buvo nesklandumų ir anksčiau, tačiau, kaip teigia L. Koriznienė, IT darbuotojai, kurie prižiūri sistemas, greitai reaguoja į iškylančius trikdžius ir juos sutvarko.

„Vilniečiai sistema jau įprato naudotis ir manau, kad sklandžiai toliau registruosis. Kol kas duomenų neturiu, kiek ten strigo, bet kai būna uždedami tam tikri filtrai, ta sistema būtent dėl to kartais ir stringa“, – sako L. Koriznienė.

Savivaldybės atstovės teigimu, šiuo metu, ypač kai pradėta vakcinuoti vis jaunesnius asmenis, skiepijimo procesas itin suintensyvėjo, skaičiuojama, kad 45+ amžiaus žmonių Vilniuje paskiepyta jau daugiau nei 30 proc.

„Mūsų duomenimis, registruojasi pakankamai sparčiai. 45+ amžiaus vilniečių jau yra pasiskiepiję virš 30 proc. Dalis jų pasiskiepijo, nes mes tą procesą pradėjome anksčiau nei prieš dvi savaites“, – sako Vilniaus savivaldybės administracijos vadovė.

L. Koriznienės teigimu, sparčiausiai skiepijama ir daugiausia paskiepyta 75+ amžiaus grupės narių, nes jie ilgiausiai kviesti skiepytis.

„Kitą savaitę kviesime 35+ amžiaus grupę, o po dviejų savaičių bus 18+ amžiaus grupė“, – sakė L. Koriznienė.

Savivaldybės atstovė viliasi, kad didesnių nesklandumų pavyks išvengti ir šis procesas vyks be jokių trikdžių.

Atvėrus linijas susidūrė su trikdžiais ir skambučių lavina

LRT.lt primena, kad nuo pirmadienio COVID-19 skiepams gyventojus pradėjusi registruoti karštoji koronaviruso linija patiria milžiniškas apkrovas, norintiems registruotis 1808 telefonu tenka palaukti ir pusvalandį.

Kaip BNS teigė Kauno greitosios medicinos stoties, koordinuojančios karštosios linijos darbą, vadovas Nerijus Mikelionis, net ir padvigubinus darbuotojų skaičių, aptarnaujama tik nedidelė dalis skambinančiųjų.

„Startavome nuo 8 valandos, skambučių srautai yra gana dideli, visų tikrai negalime aptarnauti – ką ir sakėme visą laiką, kad skambinančiųjų visų iš karto tikrai negalėsime priimti. Sekundinis apkrovimas yra nuo 250 iki 400 skambučių, taip, per sekundę. Turime tam beveik 70 darbo vietų, tai pagal galimybes žmonės atsiliepia, mes registruojame“, – kalbėjo N. Mikelionis.

Jis tikėjosi, kad didesnė dalis besiregistruojančiųjų naudosis nuo pirmadienio taip pat startavusia internetine registracijos sistema, tačiau šiai veikiant su trikdžiais, skambučių sulaukta daugiau, nei tikėtasi.

„Prisiskambinę į liniją, žmonės girdi informaciją, kiek laiko jiems reikia palaukti. Tas laikas įvairus – nuo 15 minučių netgi iki pusvalandžio, kiek tenka palaukti žmogui. Kol kas užuojautos mūsų komandai neprašau, bet supraskite – mes tikrai susiduriame su didžiuliais iššūkiais ir apkrovomis“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.