Lietuvoje

2021.05.17 12:14

Merai mano – jaunesnius gyventojus skiepyti nuo COVID-19 bus paprasčiau: jie mato daugiau motyvacijos

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2021.05.17 12:14

Leidžiant vis jaunesniems žmonėms skiepytis nuo koronaviruso, Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad labiausiai jaunus žmones skiepytis motyvuoja atlaisvinimai. Mero teigimu, galimybių pasas ir vadinamasis žaliasis Europos sertifikatas abejojančius gyventojus paskatins labiausiai.

„Šitoje vietoje jie jaus visuomenės spaudimą arba spaudimą kelionėms, nes kai tu neturėsi galimybių paso ar to Žaliojo Europos paso, jei norėsi keliauti ir panašiai, tai tu gal nenorėdamas skiepytis, bet norėdamas keliauti, tu priimsi sprendimą pasiskiepyti, kad galėčiau šią vasarą keliauti. Tos laisvesnės priemonės, galimybės būti restorane, eiti į renginius ir pan. bus paskatinimas tai kitai grupei žmonių“ , – teigia Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

Tuo metu Jurbarko meras Skirmantas Mockevičius teigia manantis, kad jaunesnių žmonių skiepijimas Jurbarke vyks sklandžiai. Jo teigimu, tiek medikai, tiek vietinė žiniasklaida smarkiai prisidėjo prie žmonių švietimo.

„Sprendžiu pagal tai, kaip mūsų savivaldybėje vakcinavosi vyresnio amžiaus žmonės. Mes beveik 70 proc. esame paskiepiję. Didžiąja dalimi tai buvo medikų darbas, kurie skambino ir šio klausimo nepaliko savieigai. Ką pastabėjau, labai gerai dirbo rajono žiniasklaida, kurie rašė pozityvius straipsnius, kurie informavo apie sunkų medikų darbą ir, matyt, įtikino, kad darbas nuoširdus, stengiantis dėl visų. Net neabejoju, kad darbas duos puikų rezultatą ir skiepijant jaunesnio amžiaus žmones“, – tikina Jurbarko meras Skirmantas Mockevičius.

Primename, kad nuo pirmadienio registruotis skiepui gali visi nuo 45-erių.

Pradėjusi registruoti Karštoji koronaviruso linija patiria milžiniškas apkrovas, norintiems registruotis 1808 telefonu tenka palaukti ir pusvalandį.

Kaip BNS teigė Kauno greitosios medicinos stoties, koordinuojančios Karštosios linijos darbą, vadovas Nerijus Mikelionis, net ir padvigubinus darbuotojų skaičių, aptarnaujama tik nedidelė dalis skambinančiųjų.

„Startavome nuo 8 valandos, skambučių srautai yra pakankamai dideli, visų tikrai negalime aptarnauti – ką ir sakėme visą laiką, kad skambinančiųjų visų iš karto tikrai negalėsime priimti. Sekundinis apkrovimas yra nuo 250 iki 400 skambučių, taip, per sekundę. Turime tam beveik 70 darbo vietų, tai pagal galimybes žmonės atsiliepinėja, mes registruojame“, – kalbėjo N. Mikelionis.

Jis tikėjosi, kad didesnė dalis besiregistruojančiųjų naudosis nuo pirmadienio taip pat startavusia internetine registracijos sistema, tačiau šiai veikiant su trikdžiais, skambučių sulaukta daugiau, nei tikėtasi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.