Lietuvoje

2016.06.27 12:17

D. Grybauskaitė: ES ateitis – vienybėje

LRT.lt 2016.06.27 12:17

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su mūsų šalyje akredituotais ES valstybių ambasadoriais. Tai tradicinis susitikimas, kuriame šalies vadovė su ES partnerių valstybių atstovais aptarė svarbiausius Europos Sąjungos klausimus, pasirengimą antradienį Briuselyje įvyksiančiai Europos vadovų Tarybai, ES ir NATO santykius, tolesnes priemones migracijos krizei įveikti.

Susitikime kalbėta apie iššūkius, su kuriais susiduria visa Europos Sąjunga. Šiandien vienas jų yra „Brexitas“. Pasak šalies vadovės, tai precedento neturintis atvejis, tačiau ir pasitraukus vienai narei 27 šalių Bendrija išlieka vieninga. Dabar svarbiausias visos ES uždavinys išmokti „Brexito“ pamokas, išsaugoti žmonių pasitikėjimą Europa ir neleisti, kad tuo pasinaudotų populistinės antieuropietiškos jėgos.

Prezidentės teigimu, dėl tolesnių Jungtinės Karalystės ir ES santykių bus nuspręsta derybose. JK išlieka svarbi Lietuvos ekonominė ir saugumo partnerė. Dabar svarbiausia – apsaugoti Lietuvos  verslo ir Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių interesus. Didžiojoje Britanijoje šiuo metu gyvena apie 200 tūkstančių lietuvių.

Šalių vadovė su ES šalių ambasadoriais taip pat kalbėjo apie ES išorės politiką ir Bendrijos kaimynystėje susiklosčiusią geopolitinę situaciją. Prezidentė pabrėžė, jog atnaujintoje Europos globalioje strategijoje svarbu aiškiai įvardyti Rusijos grėsmę ES saugumui ir įtvirtinti Krymo aneksijos nepripažinimo politiką, rašoma pranešime spaudai.

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, kad Rusija toliau nevykdo Minsko susitarimų. Rytų Ukrainoje vis dar vyksta aktyvūs karo veiksmai, iš šios šalies teritorijos nėra atitraukti Rusijos kariai, neatkurta Ukrainos sienų kontrolė. Todėl apie sankcijų panaikinimą Rusijai negali būti jokios kalbos.