Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.27 14:40

Protestai dėl Darbo kodekso: vyriausybė aptverta „Stop“ juosta ir policijos pajėgų

Pirmadienį Vyriausybės rūmai aptverti „Stop“ juosta, Vinco Kudirkos aikštėje sutelktos didelės policijos pajėgos. Taip ruošiamasi pirmadienio protestams – vieni protestuoja už, kiti – prieš naująjį Darbo kodeksą (DK).

Apie 11 val. prie Vyriausybės rūmų susirinko būrys jaunųjų socialdemokratų, kurie reiškia paramą naujajam Darbo kodeksui. Juos palaiko Lietuvos liberalus jaunimas.

Šioms grupėms oponuoja saujelė socialdemokratų ir profesinių sąjungų. Pirmadienį prie Vyriausybės ketina grįžti ir studentai, kurie praėjusios savaitės pabaigoje čia surengė mitingą ir nesitraukė per naktį. Juos tąkart parėmė ir profsąjungos.

Piktinasi policijos gausa

„Mes palaikome dabartinį DK pasiūlymą, nes tai jaunimui atveria didesnes galimybes įsidarbinti, galimybę derinti tiek savo asmeninį gyvenimą, tiek studijas, tiek darbą. Mes įžvelgiame vieną pagrindinių dalykų – investicijų pritraukimą“, – aiškino už naująjį DK pasisakančio Liberalaus jaunimo pirmininkas Mantas Šnioka.

„Partijos veikla nukrypusi nuo pamatinių socialdemokratijos vertybių. Dauguma partijos narių pasipiktinę tuo, mato, kad vykdoma politika atstovauja ne mūsų rinkėjų interesams, o mūsų rinkėjai – samdomi žmonės, pensininkai, studentai, žemdirbiai, smulkus vidutinis verslas“, – sakė protestuojantis socialdemokratas Vytis Ledas.

Jis aiškino siekiantis iš socialdemokratų partijos pašalinti neoliberalią politiką ir ją vykdančius žmones.

Protestuotojus nustebino sutelktos policijos pajėgos. „Atvirai paskysiu – pirmą kartą matau. Tai rimtai rodo, kad Vyriausybė atsiriboja nuo piliečių, tai man kelia nerimą, mes matome, kad pilietinio, socialinio dialogo nebuvimas, valstybės atotrūkis nuo tautiečių prives prie to, kad žmonės bus vis labiau nepatenkinti. Jau šiandien lietuviai protestuoja kojomis – išvyksta, emigruoja, negali pateisinti dabar esančių darbo santykių, o mes sukuriame dar didesnę nelygybę, kuri atves mus, manau, į prarają“, – žurnalistams kalbėjo Alvydas Markevičius, Vilniaus viešojo transporto darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas.

Vilniaus viešasis transportas paprašė leidimo neterminuotiems protestams prie Vyriausybės.

Darbo kodeksas suskaldė socdemų jaunimą

Akciją organizuojanti Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga skelbia reaguojanti į nesankcionuotą praėjusios savaitės piketą šalia Vyriausybės rūmų, kuriama piktintasi
naujojo Darbo kodekso nuostatoms.

„Matome, kad pokyčiai atneš naudą, naujas darbo vietas. Ar protestuojama prieš tai, kad ateityje jaunimui bus lengviau įsidarbinti? O ar iš viso norima dirbti? Nesuprantame tų, kurie piketuoja, neturėdami jokių argumentų ir nesileidžia į jokias dalykines diskusijas“, - skelbia jaunieji socialdemokratai. Jie žada kalbėti faktų kalba ir nuginkluoti „chaosą bandančius kurti asmenis“.

Tuo metu grupė aktyvių LSDP Vilniaus miesto skyriaus narių pirmadienio vakarą organizuoja mitingą prie socialdemokratų būstinės Barboros Radvilaitės gatvėje. DELFI žiniomis, jame bus reikalaujama iš partijos vadovybės vykdyti partijos programą ir rinkimų programoje prisiimtus įsipareigojimus.

Taip ketinama protestuoti prieš priimtą Darbo kodeksą ir priiminėjamus naujo „socialinio modelio“ įstatymus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi