Lietuvoje

2021.05.17 09:08

15 šalių ambasadoriai Lietuvoje parašė kreipimąsi, kuriame išreiškia viltį, kad Seimas priims Partnerystės įstatymą

LRT.lt2021.05.17 09:08

Tarptautinės dienos prieš homofobiją proga 15 valstybių ambasadoriai Lietuvoje parašė viešą laišką, kuriame palaiko Lietuvą kelyje už LGBTQ+ teises ir pabrėžia besitikintys, kad bus priimtas lyties atžvilgiu neutralus partnerystės įstatymas

Kreipimąsi pasirašė Kanados ambasadorius Kevinas Rexas, Danijos ambasadorius Hansas Braskas, Suomijos ambasadorė Arja Makkonen, Prancūzijos ambasadorė Claire Lignieres-Counathe, Vokietijos ambasadorius Matthiasas Sonnas, Islandijos ambasadorius Audunnas Atlasonas, Airijos ambasadorius Peteris McIvoras, Izraelio ambasadorius Yossefas Levy, Italijos ambasadorius Diego Ungaro, Nyderlandų ambasadorė Bonnie Horbach, Norvegijos ambasadorius Ole Horpestadas, Ispanijos ambasadorius Jose Maria Roblesas Fraga, Švedijos ambasadorė Inger Buxton, Jungtinės Karalystės ambasadorius Brianas Olley ir JAV ambasadorius Robertas S. Gilchristas.

Ambasadoriai pabrėžia, kad visi asmenys šalyje turi turėti lygias teises ir džiaugtis savo turimomis žmogaus teisėmis be diskriminacijos.

„COVID-19 pandemija sunkiai paveikė skirtingas grupes, individus, LGBTQ+ bendruomenė – ne išimtis“, – rašoma pranešime.

Ambasadoriai teigia, kad Lietuva globaliai kovoja už žmogaus teises ir padarė pažangą užtikrindamos LGBTQ+ asmenų teisės. Tačiau vis dar yra daug atvejų, kai LGBTQ+ bendruomenei priklausantys asmenys tampa neapykantos kalbos taikiniais ir jaučia diskriminaciją.

Ambasadoriai kreipimesi teigia, kad tikisi, jog Seimas pritars ir priims sprendimą patvirtinti lyčiai neutralų Partnerystės įstatymą, kuris suteiktų daugiau teisių LGBTQ+ bendruomenei.

„Mes palaikysime Lietuvos kelią užtikrinant, LGBTQ+ bendruomenei priklausantys lietuviai galėtų džiaugtis savo teisėmis ir galimybėmis“, – rašoma pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.