Lietuvoje

2016.06.27 11:34

Nemokamai operuos mažylių ausis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.06.27 11:34

Kartais pasiekti norimo rezultato vien valios pastangų neužteks – pakoreguoti atlėpusias ausis gali tik plastikos chirurgai. Atlikti operaciją jie rekomenduoja prieš vaikui peržengiant mokyklos slenkstį, nes bendramoksliai dėl šio trūkumo vaiko gyvenimą gali paversti pragaru... Tokios operacijos dažniausiai kainuoja, tačiau pora estetinės chirurgijos specialistų ėmėsi iniciatyvos savo lėšomis operuoti vaikų namuose augančių mažylių ausytes.

Teigiama, kad apie penkis procentus vaikų gimsta su atlėpusiomis ausimis. Kai kurie tėvai paklauso senolių ir šį estetinį trūkumą mėgina taisyti – tampriau riša kepurytę ar nakčiai ausytes priklijuoja pleistru. Tokie dalykai nepadeda, tačiau ir operacija nėra sudėtinga – trunka apie valandą, atliekama tik vietinė nejautra ir pacientas namo keliauti gali tą pačią dieną.

Ausų korekcijos operacijas vaikams ligonių kasos kompensuoja, tačiau atlėpimas turi būti itin didelis arba reikia įrodyti, kad trūkumas sukelia didelį psichologinį diskomfortą.

Privačiose klinikose tenka pakloti daugiau nei pusę tūkstančio eurų. Psichologai sako, kad vaikų namuose augantiems, dėl atlėpusių ausų išgyvenantiems vaikams kliūtimi korekcijai gali tapti ne tik lėšų trūkumas.

Teigiama, kad po ausų korekcijos patyčios visiškai liaujasi, laimingesni pasijunta 97 procentai vaikų. Šių duomenų paskatinti, estetinės chirurgijos tinklo Cinikus įmonėse dirbantys daktaras Rokas Bagdonas ir jo kolega sostinėje Dainius Daunoravičius ėmėsi iniciatyvos vaikų namuose augančius, itin kenčiančius vaikučius operuoti nemokamai.

Daugiau apie šią akciją – reportaže.