Lietuvoje

2016.06.27 10:53

Buvusiai valdininkei – nemalonumai dėl nemokamų baldų ir sporto inventoriaus

LRT.lt 2016.06.27 10:53

Panevėžio apygardos prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdyba baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje buvusi Panevėžio rajono savivaldybės Juridinio skyriaus vedėja, 38 metų Vilma Janišienė kaltinama piktnaudžiavimu tarnyba siekiant asmeninės naudos.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnų akiratyje tuometė Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėja V. Janišienė atsidūrė prieš keletą metų. 

STT pareigūnus sudomino V. Janišienės bendravimas su kai kurių savivaldybės užsakymus gavusių įmonių atstovais. Kilo įtarimų, kad savivaldybės Juridinio skyriaus vedėja galėjo piktnaudžiauti savo tarnybine padėtimi. 

Pradėjus ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad 2014 metais V. Janišienė, būdama Panevėžio rajono savivaldybės projekto „Nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra Panevėžio rajone“ įgyvendinimo grupės narė ir žinodama konfidencialią informaciją apie planuojamus pirkti baldus bei numatomą jų kainą, apie tai informavo vieną baldų gamyba užsiimančią įmonę. 

Vėliau V. Janišienė pati parengė pirkimo sąlygas, apklausė pirkimuose dalyvaujančias įmones ir nutarė, kuri laimėjo užsakymą pagaminti 74,5 tūkst. litų (apie 21,5 tūkst. eurų) vertės baldus. 

Įtariama, kad laimėjusios viešųjų pirkimų konkursą įmonės vadovės V. Janišienė paprašė jos butui pagaminti  spintą, batų dėžę ir virtuvinį stalą (246 eur. vertės), o už juos neatsiskaitė. Negana to, V. Janišienės prašymu baldininkai pagamino ir 183 eurų vertės spintą Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjai Aldonai Paškevičienei.

Pastarosios atžvilgiu ikiteisminis tyrimas neseniai buvo nutrauktas. Ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Panevėžio apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Aurelija Gališanskytė nutarė, jog Socialinės paramos skyriaus vedėjai nemokamai spintą baldų įmonė pagamino suklaidinta kaltinamosios V. Janišienė – iš tiesų A. Paškevičienei jokios įtakos minėto viešųjų pirkimų konkurso rezultatams neturėjo. Tačiau prokurorė kreipėsi į Panevėžio rajono savivaldybę, kad A. P. P. atžvilgiu būtų atliktas tarnybinis patikrinimas dėl galimai pažeisto Valstybės tarnybos įstatymo, kurio vienas punktų valstybės tarnautojui draudžia priimti dovanas ar paslaugas iš asmenų ar organizacijų, galinčių daryti įtaką, kai jis atlieka tarnybines pareigas. 

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, analogišku būdu V. Janišienė galėjo apsirūpinti ir įvairiu sportiniu inventoriumi. Įtariama, kad iš vienos sporto įranga ir priemonėmis prekiaujančios įmonės ji 2014 metų pradžioje nemokamai gavo beveik 2,5 tūkst. litų (daugiau nei 700 eur.) vertės prekių. Ši įmonė prieš tai laimėjo viešųjų pirkimų konkursą ir su Panevėžio rajono savivaldybe pasirašė sutartį dėl 12 tūkst. litų (beveik 3,5 tūkst. eurų) vertės sporto įrangos pirkimo-pardavimo, rašoma pranešime spaudai. 

Praėjusią savaitę Panevėžio miesto apylinkės teisme įvyko pirmasis teismo posėdis kitoje byloje, kurioje V. Janišienė yra pateikti kaltinimai dėl dokumentų klastojimo ir kurstymo juos klastoti bei piktnaudžiauti tarnyba. Kartu su V. Janišienė teisiami keli Panevėžio rajono savivaldybės valdininkai bei Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius. Įtariama, kad pastarajam V. Janišienė pagelbėjo gauti leidimą medžiams kirsti atgaline data, o  dėl savo pačios asmeninių interesų kitų savivaldybės darbuotojų priprašė parašyti  tikrovės neatitinkančias pažymas bei pati galimai klastojo dokumentus.