Lietuvoje

2021.05.15 19:10

Vilniuje vykstant „Šeimų maršui“, LGBT rėmėjai surengė savo protestus – „norime meilės, o ne pykčio“

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.05.15 19:10

Vilniuje šeštadienį vykstant prieš Stambulo konvenciją nukreiptam „Šeimų gynimo maršui“, sostinėje vakare surengti ir keli LGBT rėmėjų protestai. Renginių metu vaivorykštės spalvų atributika pasipuošę jaunuoliai teigė norintys, kad būtų gerbiamos visų žmonių teisės į meilę, į šeimą.

„Visi skirtingi – visi lygūs“, „Love is not a crime“ (lietuviškai – Meilė nėra nusikaltimas), „Visiems stiprių šeimų“ – šie ir kiti užrašai puikavosi ant palakatų, kuriuos šeštadienio vakarą laikė Žvėryne, prie pėsčiųjų tilto į Vingio parką, laikė į protestą susirinkę LGBT aktyvistai.

Pasipuošę vaivoryštės spalvų atributika jaunuoliai važinėjo dviračiais Žvėryne, Vingio parko prieigose. Galiausiai jie susirinko į pievelę prie pėsčiųjų tilto. Susirinkusieji diskutavo apie Stambulo konvenciją, lygias teises, homoseksualių žmonių diskriminaciją.

„Norime meilės, supratimo, o ne pykčio, ne pagiežos. O būtent pagiežą girdime iš dalyvaujančių „Šeimų marše“. Norėčiau, kad tradicinės šeimos gynėjai suprastų, jog egzistuoja įvairios šeimos formos“, – kalbėjo viena iš protesto akcijos dalyvių Jurgita.

Panašiai kalbėjo ir atvirai LGBT bendruomenę palaikantis Linas. Jaunuolis pažymėjo esantis nustebęs, kad „Šeimos maršo“ dalyviai jaučiasi puolami.

„Kas puola šeimas? Kažkas kėsinasi į jų šeimas, į jų vertybes? Nejaugi homoseksualūs žmonės jiems atrodo grėsmingi, keliantys pavojų? Juokinga. Aš tikrai nesuprantu to pykčio.

Gal per daug noriu, bet norėčiau, kad visi žmonės, nepaisant jų įsitikinimų, orientacijos, būtų gerbiami, kad į juos nebūtų žiūrima kaip į grėsmę“, – tvirtino Linas.

LGBT nutarė patraukti į Vingio parką, kur vyko „Šeimų maršas“, tačiau čia jiems kelią pastojo policijos pareigūnai. Jie išaiškino jaunuoliams, kad parke vyksta kitas renginys, tad į jį jie, jei nori, gali eiti be vaivorykštinės atributikos. Tai sukėlė LGBT rėmėjų nuostabą.

„Ką mes blogo darome? Kuo čia kaltos vaivorykštės spalvos?“, – pareigūnų klausinėjo viena iš LGBT rėmėjų.

Galiausiai protesto dalyviai nutarė neiti į Vingio parką.

Panašiu metu, vakare, surengtas ir kitas protestas – prie Baltojo tilto, pievelėje, susirinko didžiulis būrys vaivoryšktės spalvomis pasidabinusių žmonių. Susirinkusieji diskutavo apie LGBT iššūkius, šeimos sampratą, skaitė poeziją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.