Lietuvoje

2021.05.15 12:43

Sukurtas atminimo medalis tarnyboje nužudytam pasieniečiui Žaguniui atminti

ELTA2021.05.15 12:43

Šiemet minint pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnyboje nužudyto pasieniečio Gintaro Žagunio 30-ąsias mirties metines Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) iniciatyva sukurtas ir pagamintas proginis atminimo medalis „Gintaras Žagunis 1957–1991“. Jo autorius – Lietuvos skulptorius Algirdas Bosas.

Medalio averse vaizduojamas G. Žagunis, dėvintis to meto pasieniečių uniformą ir beretę su stilizuota Vyčio kokarda. Reverso centre įkomponuota pasieniečio figūra, kurią kerta kelios linijos. Tai aliuzija į kulkų trajektorijas. Reljefas savo išoriniu kontūru primena automatinio šautuvo taikiklį, kurio centre stovi neginkluotas Lietuvos sienos saugotojas.

Kaip nurodoma VSAT pranešime, proginiu medaliu „Gintaras Žagunis 1957–1991“ bus apdovanojami tarnybos pareigūnai ir darbuotojai už nepriekaištingą ir pavyzdingą pareigų atlikimą bei asmeninį indėlį puoselėjant teigiamą tarnybos įvaizdį ir jos tradicijas. Kitiems asmenims ir organizacijoms šis medalis bus įteikiamas už geranorišką pagalbą VSAT, taip pat už tarptautinę paramą tarnybai bei tarptautinio bendradarbiavimo plėtojimą.

Pirmieji medaliai bus įteikti jau gegužės 19-ąją VSAT organizuojamo G. Žaguniui atminti skirto iškilmingo minėjimo metu. Renginys vyks prie paminklo Gintarui Šalčininkų rajono Krakūnų kaime.

Laisvės gynėjas Šalčininkų užkardos Dieveniškių patrulių tarnybos baro pamainos viršininkas 33-ejų G. Žagunis pasienyje su Baltarusija esančiame Krakūnų kaime tarnybos metu buvo iš pasalų nušautas 1991 m. gegužės 19 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.