Lietuvoje

2021.05.15 08:22

Savaitgalį skėčių prireiks tik trumpam, bet pirmadienį grįš įkyrus lietus

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.05.15 08:22

Savaitgalį į Lietuvą užsuks nebent trumpalaikis lietus, o termometro stulpeliai pakils šiek tiek aukščiau, tačiau jau pirmadienį grįš įkyresnis lietus, o su juo – ir vėsesnis oras. Taip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Edita Gečaitė.

Šeštadienio naktį susiformavęs rūkas daugelyje rajonų turėtų išsisklaidyti jau per pirmąsias ryto valandas.

Šeštadienio diena bus nepastoviai debesuota, formuosis tik pavieniai kamuoliniai debesys, daugiausia antroje dienos pusėje, lietaus bus nedaug. Didžiausia trumpalaikio lietaus tikimybė bus pietiniuose, centriniuose ir rytiniuose rajonuose. Kai kur gali sugriaudėti ir perkūnija.

Daugiau saulės spindulių teks vakariniams ir šiauriniams Lietuvos rajonams. Juose taip pat mažesnė ir lietaus tikimybė.

Temperatūra šeštadienį kils aukščiau nei penktadienį – daug kur vyraus 18–20 laipsnių temperatūra, vietomis sušils iki 21–22 laipsnių. Vėsiausia bus vakariniame šalies pakraštyje – 13–16 laipsnių šilumos.

Sekmadienio naktį palynos tik pavienėse vietovėse, kai kur vėl formuosis rūkas, vėjas bus silpnas, temperatūra kris iki 4–9 laipsnių šilumos.

Sekmadienio dienos pradžioje vyraus sausi orai, o po pietų vėl ims formuotis trumpo lietaus debesys, lietus lis taip pat tik kai kur. Didesnė jo tikimybė bus vakariniuose, pietvakariniuose rajonuose. Temperatūra pakils dar truputį aukščiau – iki 18–23 laipsnių šilumos.

Pirmadienis bus šiek tiek drėgnesnis. Įkyresni lietaus debesys keliaus per daugelį rajonų, kai kur griaudės perkūnija. Dėl drėgmės ir lietaus oro temperatūra bus šiek tiek žemesnė. Naktis dar bus šilta – temperatūra kils iki 9–14 laipsnių, o dieną laikysis tarp 17–21 laipsnio šilumos, pajūryje – 12–14 laipsnių šilumos.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.