Naujienų srautas

Lietuvoje2021.05.15 08:05

„Didžiojo šeimos gynimo maršo“ kolona pasiekė Vilnių: susibūrė apie 3 tūkst. automobilių, kelionę lydėjo trys eismo įvykiai

atnaujinta 16.44

Iš pajūrio pajudėjusi vadinamojo „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ kolona pasiekė Vilnių. Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis sako, kad sostinę pasiekė kolona, sudaryta iš maždaug 3 tūkst. autotransporto priemonių.

Miesto prieigose sustoję iš pajūrio bei kitų Lietuvos regionų atvykę „maršo“ dalyviai į Vingio parką, kuriame planuojamas protesto mitingas, nukaks autobusais.

„Jie išlips prie įvažiavimo į Vilnių, sės į autobusus ir autobusai juos atveš visus į renginį, bet kolona pati į miestą nevažiuos“, – Eltai sakė R. Matonis.

Policijos atstovo teigimu, automobilių kolonai judant per visą Lietuvą buvo užfiksuoti trys eismo įvykiai. Vienas iš jų ryte įvyko netoli Klaipėdos, o du – prie Kauno.

Virš magistralės Kaunas-Vilnius, palaikydami mitingą praskrido akrobatinių skrydžių grupė „ANBO“. Vieną iš trijų grupės lėktuvų pilotavo nušalintas prezidentas Rolandas Paksas.

„Buvo keli eismo įvykiai važiuojant per visą dieną. Prie Klaipėdos ir du prie Kauno, vienas iš jų – techninis. Daugiau kažkokių incidentų nėra didesnių“, – sakė R. Matonis, pažymėdamas, kad šiuo metu policija tvarką užtikrina visame mieste.

„Policija yra visame mieste, ne tik Vingio parke, miesto prieigose, prie Baltojo tilto, kur vyksta kiti renginiai“, – sakė R. Matonis.

ELTA primena, kad kontroversiškai vertinamo renginio dalyviai reiškia protestą prieš valdančiųjų siekį priimti Partnerystės įstatymą, ratifikuoti Stambulo konvenciją. Organizatoriai tvirtina, kad jaučiasi puolami „genderistinės propagandos“ ir kad dėl valdančiosios daugumos rengiamų įstatymų iškilo grėsmė tradicinei šeimai bei tradicinėms vertybėms.

Savo ruožtu sostinė šeštadienį renginio dalyvius, kurie įsitikinę, kad tradicinei šeimai kyla grėsmė, pasitiko su užrašu, jog „Vilnius myli visas šeimas“. Toks užrašas šeštadienį įsižiebė Vilniaus mieste esančioje kelio švieslentėje, o miesto meras Remigijus Šimašius nuotrauka su ja pasidalino savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyros įraše.

Žinios. Pirmieji „Šeimos gynimo maršo“ dalyviai renkasi Vingio parke: tikimasi 7 tūkst. ir daugiau žmonių

Klaipėdos policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė Eltai teigė, kad iš Klaipėdos miesto šeštadienio ryte pajudėjo apie 200 automobilių, iš Plungės – apie 70, iš Gargždų ir Kretingos – apie 50, iš Palangos – apie 17 ir Skuodo – 7.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi