Lietuvoje

2016.06.27 07:10

Ragina žvejoti invazines žuvų rūšis

Zenonas Gipiškis, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.06.27 07:10

Aplinkos ministerija žvejus mėgėjus kviečia kovoti su invazinėmis žuvimis. Aplinkosaugininkai pastebi, kad kai tik šios plėšrios žuvys įsitvirtina vandens telkinyje, jame pradeda sparčiai mažėti kitų žuvų.

Tarp Lietuvoje sutinkamų kelių invazinių žuvų rūšių yra ir  juodažiočiai bei nuodėguliniai grundalai. Juodažiočiai grundalai, Lietuvos pajūryje pirmą kartą pastebėti prieš keturiolika metų, greitai išplito ne tik Baltijos priekrantėje, bet ir Kuršių mariose.

Tuo metu nuodėguliniai grundalai, skirtingai nei juodažiočiai, vengia sūraus vandens ir apsigyvena gėlavandeniuose telkiniuose. Jie Lietuvoje aptinkami jau daugiau kaip 30 metų.

Įsigijus žvejo mėgėjo bilietą ar žvejybos leidimą, invazines žuvų rūšis – juodažiočius ir nuodėgulinus grundalus  mėgėjų  žvejybos įrankiais leidžiama žvejoti visus metus.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2020.10.26 15:01

Stulbinamai kylant COVID-19 kreivei, didžiuosiuose šalies miestuose skelbiamas karantinas: griežtėja taisyklės kaukės taps privalomos, jų nereikės tik negyvenamose vietose, padėtis blogėja ir Šiauliuose

35