Lietuvoje

2021.05.14 20:37

Politologė apie Skvernelio kvietimą socialdemokratams jungtis: nori turėti partnerį, su kuriuo galima kalbėtis

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2021.05.14 20:37

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime narys, opozicinės koalicijos lyderis Saulius Skvernelis kviečia jungtis Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakciją Seime prie parlamento opozicijoje jau dirbančių ir bendradarbiavimo susitarimą pasirašiusių „valstiečių“ bei „darbiečių“. Tokį kvietimą jis išsakė naujajai partijos lyderei Vilijai Blinkevičiūtei. Kaip sako Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė, toks jungimasis socialdemokratams gali būti nenaudingas, o daugiausiai naudos iš to gautų S. Skvernelis, kurio santykiai su Darbo partija nėra patys geriausi.

S. Skvernelis kviesdamas V. Blinkevičiūtės partijos atstovus Seime jungtis prie opozicinės koalicijos sako, kad frakcijai neprisijungus prie jų, bus daroma didelė klaida, nes vėliau socialdemokratams bus sunku pasakyti rinkėjams, kuo jie skiriasi nuo valdančiųjų. Anot politologės, socialdemokratams reikia atsakyti ne į tai, kuo jie skiriasi nuo valdančiųjų, o į tai, kuo jie skiriasi nuo „valstiečių“.

Urbonaitė apie Skvernelio kvietimą socialdemokratams jungtis prie opozicijos: socdemams čia daugiau rizikos nei naudos

„Šliejimasis prie „valstiečių“ socialdemokratams gali būti nenaudingas ta prasme, kad jie turėtų daug didesnį koalicinį partnerį, su kuriuo tikriausiai ir konkuruotų dėl rinkėjų ir natūralu, kad socialdemokratams užsitikrinti, sakyčiau, išskirtinę situaciją ar tvirtą poziciją gali būti nelengva. Tu gali išnykti koalicinėje opozicijoje“, – pastebi ji.

Kitas klausimas, kuris būtų sudėtingas socialdemokratams opozicinėje koalicijoje, – darbas su „Darbo partijos“ atstovais. Politologė sako, kad S. Skvernelis galbūt nori turėti opozicijoje partnerį, su kuriuo galima diskutuoti.

„Man atrodo, kad čia kaip tik daugiau rizikos nei naudos iš galimo bendradarbiavimo, bet, aišku, kad buvęs premjeras, dabar opozicijos lyderis S. Skvernelis tiesiog nori opozicinėje koalicijoje turėti partnerį, su kuriuo tikrai galima kalbėtis, nes tai, kas dabar vyksta tarp „valstiečių“ ir „darbiečių“, kurie yra sudarę sutartį, nėra normalu“, – aiškina R. Urbonaitė.

Politologė sako, kad socialdemokratams verta pagalvoti, ar jiems naudinga būti opozicinėje koalicijoje. S. Skverneliui, anot jos, LSDP prisijungimas – galimas išsigelbėjimas nuo „darbiečių“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.