Lietuvoje

2021.05.14 14:17

Policija perspėja šeštadienio protestų dalyvius: nenustebkite, jei pareigūnas paprašys parodyti, ką turite

atnaujinta 14.48
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.05.14 14:17

Lietuvos policija praneša, kad šeštadienį Vilniuje vyksiančio „Šeimos gynimo maršo“, kitų protesto akcijų metu bus pasitelktos gausios pareigūnų pajėgos. Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad žmonės neturėtų nustebti, jei pareigūnai paprašys parodyti turimus daiktus. Be to, policija perspėja vilniečius ir miesto svečius, kad šeštadienį sostinėje eismas bus intensyvesnis, tad patarė tam iš anksto pasiruošti.

Penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje R. Požėla patvirtino, kad šeštadienį be „Šeimos gynimo maršo“ suteiktas leidimas dar trims renginiams Vilniuje, kurių du vyks prie Žvėryno pėsčiųjų tilto į Vingio parką, o kitas – prie Baltojo tilto.

Šeštadienio protestams besiruošianti policija: jei pareigūnai paprašys parodyti, ką su savimi turite, žmogus neturėtų nustebti

„Lietuvos policija yra pasirengusi ateiti ir suteikti pagalbą žmonėms, kurie vyks į renginius, kurie dalyvaus renginiuose, ir tikrai mes pasirengę dirbti draugiškai nusiteikusios policijos principu, ir lygiai to paties tikimės iš mūsų gyventojų, tikimės, kad bus abipusis supratimas, tikimės, kad vieni kitus girdėsime ir tikimės, labai norime tikėtis, kad bus išvengta galimų negerų dalykų“, – dėstė R. Požėla.

Anot jo, šeštadienį Vilniuje dirbs gausios policijos pareigos, bus pasitelkti pareigūnai ir iš aplink sostinę esančių komisariatų. Palaikyti viešąją tvarką padės ir uniformuoti, ir neuniformuoti pareigūnai, raitoji policija, dialogo grupė, kinologai, policijos rėmėjai, situaciją iš oro stebės pasieniečių sraigtasparnis.

„Jeigu policijos pareigūnai kažko paprašys parodyti, ką su savimi turite, ar policijos pareigūnas pateiks kitokį reikalavimą, tai žmogus neturėtų nustebti, nes tos teisės numatytos mūsų įstatymuose bei kituose žinybiniuose teisės aktuose“, – pabrėžė R. Požėla.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininkas Saulius Gagas teigė, kad pareigūnų, kurie dirbs šeštadienį, renginių metu, skaičius neatskleidžiamas dėl taktinių priežasčių.

„Tas skaičius (pareigūnų – LRT.lt) neatskleidžiamas dėl taktinių sumetimų, bet jų bus tiek, kiek reikia“, – sakė S. Gagas.

Perspėjo dėl suintensyvėjusio eismo

R. Požėla atkreipė dėmesį, kad į „Šeimų gynimo maršą“ žmonės ketina atvykti ir iš kitų Lietuvos miestų per A1 automagistralę. Policijos generalinis komisaras tvirtino, jog policijos pareigūnai transporto priemonių kolonos kelyje nelydės, tačiau R. Požėla paragino vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių bei informavo, kad automagistralėje patruliuos gausios policijos pajėgos.

Policijos generalinis komisaras teigė, kad „Šeimos gynimo maršas“, kaip numatyta Vilniaus miesto savivaldybės leidime, vyks Vingio parko teritorijoje. Anot jo, renginio metu neleidžiama koncertinė programa, išskyrus kelis muzikinius kūrinius tarp kalbų.

„Jeigu policija matys, kad nesilaikoma tam tikrų reikalavimų, numatytų savivaldybės leidime, policija turi teisę imtis tam tikrų priemonių, įspėjant organizatorius, kad šis renginys savo turiniu pažeidžia nustatytas esamas tvarkas“, – komentavo R. Požėla.

Policijos generalinis komisaras perspėjo šeštadienį A1 automagsitrale kažkur vykti planuojančius žmones padaryti tai kuo anksčiau, nes dėl vykstančiųjų į „Šeimų gynimo maršą“ kelyje gali susidaryti spūstys.

„Mes dabar turime informaciją, kad vien iš Klaipėdos miesto apie 9 valandą ryte rytoj žada pajudėti apie 3000 transporto priemonių. Panašu, kad bus daug prisijungimų iš miestų, miestelių, taip kad ta kolona nuo Kauno, galbūt nuo Vievio gali būti įspūdingai atrodanti. Judėjimo sutrikimai, kamščiai tikrai bus“, – aiškino R. Požėla.

Vilniaus AVPK vadovas S. Gagas pridūrė, kad sostinėje šeštadienį eismas dėl vykstančių į renginius bus intensyvesnis.

„Žmonės, kurie vyks ne į renginį, o, tarkime, į oro uostą, tą turėtų turėti omenyje“, – atkreipė dėmesį S. Gagas.

Anot jo, „Šeimų gynimo maršą“ dalyviai savo transporto priemones galės pasistatyti stovėjimo aikštelėse prie Seimo, prie „Siemens“ arenos, prie Gariūnų turgavietės. Iš šių vietų žmonės autobusais turėtų būti nuvežti į Vingio parką, į parką transporto priemonės nebus įleidžiamos, į renginio vietą žmonės pateks pėsčiomis.

Policijos atstovai teigė turintys informaciją, kad, nors iš pradžių planuota, jog „Šeimų gynimo marše“ bus apie 7 tūkst. dalyvių, jau aišku, kad jų bus daugiau.

R. Požėla teigė, kad renginio organizatoriai bendradarbiauja su policija. Pasak jo, kol kas policija nėra gavusi informacijos apie galimus pavojus renginių metu.

„Mes turime įvairaus pobūdžio informacijos, bet šiandien tikrai nenorėčiau sakyti, kad mūsų disponuojama informacija yra labai gąsdinanti, grasinančio pobūdžio ir žmonės kažką turėtų labai žinoti. Tiesiog yra įvairaus pobūdžio informacija, bet mes esame tam, kad su ta informacija dirbtume“, – pažymėjo R. Požėla.

Nepamirš ir karantino reikalavimų

R. Požėla spaudos konferencijos metu priminė, kad šeštadienį vyksiantys renginiai vyks karantino metu, tad perspėjo, kad policijos pareigūnai stebės, ar žmonės laikosi karantino reikalavimų. Visų pirma, anot jo, pareigūnai stengsis perspėti reikalavimų nesilaikančius asmenis.

„Jeigu, deja, matysime pažeidimus, tie pažeidimai bus fiksuojami ir ateityje gali būti kvietimai atvykti į policiją ir pateikti tam tikrus paaiškinimus policijai, kodėl, mūsų nuomone, buvo vyktomi vieni ar kiti karantino reikalavimų pažeidimai“, – komentavo policijos generalinis komisaras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.